Yandex Metrica

Sitede Ara

Almanya’da son yılların en büyük grevi: Hayat durma noktasına geldi!

Almanya’da son yılların en büyük grevi: Hayat durma noktasına geldi!

Almanya, son yılların en büyük greviyle karşı karşıya. Çalışanlar en az 500 euro artış talebinde bulunarak isteklerinin karşılanması için grev yapma kararı aldı. Ulaşımın aksamasıyla Almanya'da hayat durma noktasına geldi.

Dünya

23.01.2024, 20:38

Almanya'da işçiler ve işverenler arasında yüksek ücret konusunda anlaşmaya varılmadı. Bunun üzerine başlatılan ulaşım grevi nedeniyle uçak, tren ve otobüs seferleri durma noktasına geldi. 

Milyar dolarlık keşif: Resmen petrol ülkesi oldu: Günde 120.000 varil üretim yapılacak Milyar dolarlık keşif: Resmen petrol ülkesi oldu: Günde 120.000 varil... Haberi Görüntüle

DAHA İYİ ÜCRET İÇİN GREVE GİDİLDİ 

Almanya'nın en büyük sendikalarından Birleşmiş Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di) ile Demiryolu Çalışanları Sendikası'nın (EVG) çağrısının ardından işverenleri yüksek enflasyona karşı daha iyi ücrete zorlamak için ulaştırma sektöründe çalışanlar, dün gece yarısından itibaren 24 saatlik grev yapma kararı aldı. 

Son dakika... Putin: 'Türkiye’nin BRICS’in çalışmalarına yönelik ilgisini memnuniyetle karşılıyoruz' Son dakika... Putin: 'Türkiye’nin BRICS’in çalışmalarına yönelik ilgisini memnuniyetle karşılıyoruz' Haberi Görüntüle

UÇUŞLAR İPTAL EDİLDİ 

Sendikaların üyelerinin iş bırakma eylemi nedeniyle Almanya'nın en büyük havalimanlarında birçok uçuş iptal edildi. Ülkenin en büyük havalimanlarından Münih ve Frankfurt'ta uçuşlar askıya alınırken, Alman demir yolları Deutsche Bahn tarafından uzun mesafeli demir yolu seferleri  de aksadı. 

Provokatör gazeteciye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert cevap: Başını sallama... Provokatör gazeteciye Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert cevap: Başını sallama... Haberi Görüntüle

YÜK TAŞIMACILIĞI GREVDEN ETKİLENDİ 

Avrupa'nın en büyük ekonomisinde, milyonlarca taşıt ve yolcunun yanı sıra yük taşımacılığının büyük kısmı da grevden etkilendi. 7 eyalette sabah saatlerinde yaşanan büyük trafik sıkışıklıkları Alman polisi tarafından rapor edildi.

Kırmızı alarm! Gardiyan ve albay rehin alındı: DEAŞ'lı teröristler hapishaneden kaçtı Kırmızı alarm! Gardiyan ve albay rehin alındı: DEAŞ'lı teröristler hapishaneden... Haberi Görüntüle

İŞÇİLER İÇİN HAYATTA KALMA MESELESİ 

Ver.di Sendikası Başkanı Frank Werneke, işçi grevlerinin yüksek enflasyonun ortasında milyonlarca işçi için hayatta kalma meselesi olduğunu ifade etti. Werneke, işverenlerin uyarı grevlerinin müzakereler üzerinde yük oluşturduğu yönündeki iddialara ilişkin, şöyle dedi:

Orta gelir grubundakiler de dahil olmak üzere kamu sektörü çalışanları, elektrik, gaz ve gıdaya yapılan muazzam zamları özel bir yük olarak görüyor.

Sınırda silah sesleri yükseldi: Kuzey ve Güney gerilimi büyüyor Sınırda silah sesleri yükseldi: Kuzey ve Güney gerilimi büyüyor Haberi Görüntüle

MÜZAKERELER YAPILIYOR 

Rusya-Ukrayna Savaşı öncesi enerji konusunda büyük ölçüde Rusya'ya bağımlı olan Almanya, yeni enerji kaynakları arayışına girdiği için yüksek enflasyondan olumsuz etkilenirken, ülkede enflasyon, son aylarda Euro Bölgesi ortalamasını aştı. Bu arada, Ver.di, toplu taşıma ve havaalanları da dahil olmak üzere kamu sektöründe yaklaşık 2,5 milyon çalışan adına müzakere yürütürken, EVG, Deutsche Bahn ve belediye ulaşım şirketlerinde yaklaşık 230 bin çalışan için pazarlık yapıyor.

Donald Trump tiktoker oldu! Tiktok platformu yasaklansın diye elinden geleni yapmıştı! Donald Trump tiktoker oldu! Tiktok platformu yasaklansın diye elinden geleni... Haberi Görüntüle

EN AZ 500 EURO ZAM İSTİYORLAR 

Ver.di, Almanya'da alışılmışın dışındaki yüksek enflasyonun etkilerine karşı çalışanlara yüzde 10,5 veya en az 500 euro ücret artışı istiyor.EVG ise çalışanların ücretlerine yüzde 12 zam veya ayda en az 650 euro daha fazla talep ediyor. Almanya'da ocakta yüzde 8,7 olan yıllık enflasyon, şubatta beklentiler dahilinde değişim göstermemişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading