Yandex Metrica

Almanya'da enerji krizi çanları çalarken Başbakan geri adım attı: Rusya'dan gaz almaya devam etmeliyiz

Almanya'da enerji krizi çanları çalarken Başbakan geri adım attı: Rusya'dan gaz almaya devam etmeliyiz

Rusya Ukrayna savaşının başlamasıyla birlikte Rusya'ya yaptırım üstüne yaptırım uygulayan Almanya, Rusya'nın karşı hamleleri sonrasında enerji kriziyle karşı karşıya kaldı. Bunun neticesinde, Saksonya Başbakanı'ndan geri adım geldi. Başbakan Michael Kretschmer, savaşın bitmesinin ardından Rusya'dan tekrar gaz alınması gerektiğini söyledi.

Dünya

23.01.2024, 19:58

Rusya'nın Avrupa'ya gaz akışını kesmesiyle birlikte Avrupa derin bir enerji kriziyle karşı karşıya kaldı. 

Bu krizden en çok etkilenen ülkelerin başında ise Almanya geldi.

Huzurevi çalışanları ölümünü ilan etti! Yaşlı kadın cenazesi tabuta koyulurken gerçek ortaya çıktı! Huzurevi çalışanları ölümünü ilan etti! Yaşlı kadın cenazesi tabuta koyulurken... Haberi Görüntüle

"RUSYA'DAN GELEN GAZI KULLANMALIYIZ"

Saksonya Başbakanı Michael Kretschmer, Ukrayna savaşının ardından Rus Doğalgaz sevkiyatının yeniden başlaması gerektiğini söyledi.

Bild am Sonntag gazetesine konuşan Kretschmer 'Savaş bittiğinde Rusya’dan gelen gazı kullanmalıyız' dedi. Kretschmer'ın sözleri Rusya'ya çağrı ve Almanya'nın Rusya politikasında 'U' dönüşü olarak yorumlandı.

İstihbarat ile ordu karşı karşıya! 2. Wagner krizi başladı! İstihbarat ile ordu karşı karşıya! 2. Wagner krizi başladı! Haberi Görüntüle

"BU SAVAŞ DURDURULMALIDIR"

Hasar gören Kuzey Akım 1 doğalgaz boru hattının onarılmasını bekleyip beklemediği sorusuna ise şu yanıtı verdi:

'Boru hattı gazına ihtiyacımız olacak ve bu da ancak işleyen boru hatlarıyla mümkün.'

Kretschmer, savaşı sona erdirmek için Almanya’nın diğer ülkelere katılarak müzakere edilmiş bir çözüm için bastırması gerektiğini kaydederken, 'Şimdi AB, ABD, Çin, Hindistan ve Japonya’nın ortak diplomatik çabalarına ihtiyaç var. Bu savaş durdurulmalıdır' dedi.

Husiler, Kızıldeniz'den geçirmiyor: Bir ABD gemisi daha vuruldu Husiler, Kızıldeniz'den geçirmiyor: Bir ABD gemisi daha vuruldu Haberi Görüntüle

EN FAZLA 2,5 AY YETECEK KADAR GAZ VAR

Almanya'nın enerji piyasasını düzenleyen kurumu Bundesnetzagentur'un (BNetzA) Başkanı Klaus Müller, Rusya'nın gaz tedarikini tamamen kesmesi durumunda ülkedeki gaz depolama tesislerinin talebi en fazla 2.5 ay karşılayabileceğini duyurmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading