Yandex Metrica

Almanya'da doğalgaz sıkıntısı: Oda sıcaklığı sabitleniyor sıcak su kısıtlanıyor

Almanya'da doğalgaz sıkıntısı: Oda sıcaklığı sabitleniyor sıcak su kısıtlanıyor

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle doğalgaz sıkıntısı yaşayan Almanya, sıcak su kısıtlamalarına hazırlanıyor. Ayrıca merkezi sistemlerde de oda sıcaklıklarında düşüş gündemde.

Dünya

30.01.2024, 23:24

Yaklaşık 5 aydır devam eden binlerce insanın hayatını kaybettiği Rusya-Ukrayna savaşının etkisi enerji, gıda ve petrolda büyük sıkıntı yaşanıyor. Savaşın etkisiyle doğalgaz sıkıntısı yaşayan Almanya'da yeni önlemler alınıyor.

Yunanistan haddini aştı: Tanklar ve helikopterlerle Türkiye sınırını geçmek için tatbikat yaptılar! Yunanistan haddini aştı: Tanklar ve helikopterlerle Türkiye sınırını geçmek için... Haberi Görüntüle

İLK UYGULAMA SAKSONYA'DA

ilk uygulama Saksonya eyaletinden geldi. 600 dairenin bulunduğu bir apartmanda görevliler sıcak su kullanımında kısıtlamaya gitti. Yapılan duyuruda apartmanda sıcak su kullanımının belirlenen saatlerde mümkün olabileceği belirtildi. Uygulamanın eylül ayına kadar süreceği aktarıldı.

Askeri uçaktan kayboldu! Ülkenin başkan yardımcısı da içindeydi Askeri uçaktan kayboldu! Ülkenin başkan yardımcısı da içindeydi Haberi Görüntüle

SICAK SU SINIRLAMASI GELEBİLİR

Almanya'da Hamburg Eyalet Çevre Senatörü Jens Kerstan, doğalgaz sıkıntısının baş göstermesi durumunda özel haneler için sıcak su sınırlaması getirilebileceğini söyledi. Eyalet yönetimi, "Acil doğalgaz sıkıntısında sıcak su yalnızca günün belirli saatlerinde kullanılabilir hale getirilebilir" açıklaması yaptı. 

Kayıp şehir bulundu: Hazine avcılarını heyecanlandıran keşif: İnciler, değerli taşlar, altınlar... Kayıp şehir bulundu: Hazine avcılarını heyecanlandıran keşif: İnciler, değerli taşlar,... Haberi Görüntüle

MERKEZİ SİSTEMLERDE ODA SICAKLIĞI DÜŞÜRÜLECEK

Merkezi sistemlerde de oda sıcaklıklarında düşüş gündemde. Uygulama hayata geçerse oda sıcaklığı 18-19 dereceye sabitlenecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading