Yandex Metrica

Almanya mültecilere çifte standart uyguluyor! Ukraynalılar için Afganlar sınır dışı ediliyor

Almanya mültecilere çifte standart uyguluyor! Ukraynalılar için Afganlar sınır dışı ediliyor

Avrupa'nın ırkçı davranışları son bulmuyor. Bu sefer Almanya, Ukraynalı mültecilere yer açabilmek için Afgan mültecileri sınır dışı etme kararı aldı.

Dünya

23.01.2024, 19:11

Avrupa'nın ırkçı tutumu yüzyıllardır değişmiyor. Medeniyetin beşiği olarak adlandırılan kıtada insanlık dramları her geçen gün daha da artıyor.

Bu sefer ırkçılığın adresi Almanya oldu. Foreign Policy'nin haberine göre Almanya yönetimi savaştan kaçan Ukraynalı mültecilere yer açabilmek için ülkesinde barınan Afgan mültecileri sınır dışı etme kararı aldı. 

Yunan gemisi vuruldu: Çift darbe yiyen tanker batmak üzere Yunan gemisi vuruldu: Çift darbe yiyen tanker batmak üzere Haberi Görüntüle

UKRAYNALILAR İÇİN AFGANLAR SINIR DIŞI EDİLİYOR

Yüzlere Afgan ailenin Ukrayna'dan kaçan mültecilere yer açmak Berlin'den çıkarıldığı bildirilirken, Alman hükümetinin kısa süreli konaklama merkezlerinden Afganların 'tahliye' ettiğini söylemesi bu iddiaları doğru çıkardı. 

Diğer yandan insan hakları aktivistleri bazı Afgan mültecilerin yıllardır yaşadıkları evlerinden atıldıklarını söyleyerek sadece kamplarda yaşayanların kovulmadığını ortaya koydu. 

Avrupa'nın gerçek yüzü: İşkence, tecavüz! Göçmen çocuklar uyuşturucu kartellerinin elinde! Avrupa'nın gerçek yüzü: İşkence, tecavüz! Göçmen çocuklar uyuşturucu kartellerinin elinde! Haberi Görüntüle

HÜKÜMET TAHLİYELERİ AÇIKLAMIYOR

Berlin Mülteci Konseyi'nin yönetimi kurulu üyesi Tarık Alaows yaptığı açıklamada, tahliyelerin kasıtlı olarak kamuya açıklanmadığını belirtti. 

Bazı insanların yıllardır oturduğu evlerinde ve çocuklarının da okullarında koparıldığının belirten Alaows, Afgan mültecilerine sosyal yapılarından koparıldıklarını belirtti. 

Putin'den Ukrayna'yla müzakere mesajı: İstanbul'u örnek gösterdi Putin'den Ukrayna'yla müzakere mesajı: İstanbul'u örnek gösterdi Haberi Görüntüle

AFGANLAR EVLERİNDEN ÇIKARILIYOR

Foreign Policy'e konuşan Alaows, Berlin'de yaklaşık 10 evin boşaltıldığını ifade ederek, 'Çok az insanın yaşam koşulları düzeldi, çoğu konuşmaktan korktu, göçmenlik durumlarını etkileyeceğinden korktu' diye konuştu. 

ABD Başkan Yardımcısı Harris açıkladı: Ukrayna'ya 1,5 milyar dolarlık yeni yardım ABD Başkan Yardımcısı Harris açıkladı: Ukrayna'ya 1,5 milyar dolarlık yeni... Haberi Görüntüle

'BAŞKA SEÇENEĞİMİZ YOKTU'

Berlin Senatosu'nun mültecilerin barınmasını denetleyen Çalışma ve Sosyal Hizmetler Dairesi, alınan kararın, "operasyonel olarak gerekli ve zor hususlara dayandığını" söyleyerek, Ukraynalıların ülkeye alınması için başka bir seçenekleri olmadığını söyledi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading