Yandex Metrica

Sitede Ara

Almanya Genelkurmay Başkanı'ndan savaşa hazırlık çağrısı: 5 yıl içinde savaşa hazır hale gelmeliyiz!

Almanya Genelkurmay Başkanı'ndan savaşa hazırlık çağrısı: 5 yıl içinde savaşa hazır hale gelmeliyiz!

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan svaş sonrasında Nato ve Avrupa Birliği ülkeleri teyakkuza geçmiş, savunma sanayilerindeki yatırımları artırmaya başlamışlardı. Son olarak Almanya'da askeri yatırımlarını ciddi oranda arttırdı. Almanya Genelkurmay Başkanı Carsten Breuer ise verdiği bir röpoartajda 5 yıl içinde savaşa hazır hale gelmeleri gerektiğinin altını çizerek açıklamalarda bulundu.

Dünya

23.03.2024, 12:33

Almanya Genelkurmay Başkanı Carsten Breuer, Welt am Sonntag gazetesine röportaj verdi ve bölgede yaşanan Rusya- Ukrayna krizi sebebiyle savaşa hazır halde olmaları gerektiğini ifade etti. 

Dikkat vicdanınızı sızlatan fotoğraflar mevcuttur! 6. ayını dolduran Gazze'de soykırımının izleri: Ölüm, yıkım ve sürgün! Dikkat vicdanınızı sızlatan fotoğraflar mevcuttur! 6. ayını dolduran Gazze'de soykırımının... Haberi Görüntüle

ALMAN BAKAN'DAN SAVAŞA HAZIRLIK AÇIKLAMASI

Genelkurmay Başkanı Breuer'in gazeteye yaptığı açıklamada; ''Sonsuz zamanımız yok çünkü Soğuk Savaş'ın sona ermesinden bu yana ilk kez olası bir savaş dışarıdan bize dikte ediliyor. Analistleri takip ettiğimde ve Rusya'dan kaynaklanan askeri tehdit potansiyelini gördüğümde bu bizim için 5 ila 8 yıl hazırlık zamanı anlamına geliyor." dedi.

ABD'de Ramazan Bayramı etkinliğine silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var ABD'de Ramazan Bayramı etkinliğine silahlı saldırı: Çok sayıda yaralı var Haberi Görüntüle

GENELKURMAY BAKANI'NDAN 5 YIL ÇAĞRISI

Savaş ihtimalinin her zaman olduğuna değinen Genelkurmay Başkanı;  ''Ben bir asker olduğum için 5 yıl içinde savaşa hazır hale gelmemiz gerektiğini söylüyorum." açıklaması yaptı.

İntikam yemini sonrası Ortadoğu diken üstünde! İran tek şartını açıkladı İntikam yemini sonrası Ortadoğu diken üstünde! İran tek şartını açıkladı Haberi Görüntüle

ALMANYA SAVUNMA GÜCÜNÜ ARTTIRIYOR

Öte yandan Almanya Savunma Bakanı'nın da geçtiğimiz günlerde savaşa hazır olunması gerektiğine vurgu yaparak; "Savaşa hazır olmanın içinde çok şey var. Personel ve malzemenin göreve hazır olmasının yanı sıra zihniyet değişiminden de geçmemiz gerekiyor. Hem toplumda hem de özellikle Alman ordusunda akıl dönüşümüne ihtiyaç var." dedi.

Pasifik'teki bilinmeyen NATO boşluğu! Olası Çin-Tayvan savaşında kilit nokta konumunda: O bölge koruma altına alınmalı Pasifik'teki bilinmeyen NATO boşluğu! Olası Çin-Tayvan savaşında kilit nokta konumunda:... Haberi Görüntüle

SAVUNMA ENVANTERİNE YENİ MÜHİMMATLAR 

Aynı zamanda Almanya'da Rusya'nın Ukrayna'ya saldırması sonrasında savunma harcamalarını arttırmış 100 milyar avroluk bir fon oluşturmuşlardı. Ayrıca Almanya ABD'den F-35, İsrail yapımı Arrow-3 füze sistemi, Chinkook nakliye helikopteri almak üzere sözleşme imzalamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Dünya


Loading