Yandex Metrica

Alman vekilden Scholz hükümetine İsrail tepkisi: 'İhracat yasağı getirmemek savaş suçuna yardım etmektir'

Alman vekilden Scholz hükümetine İsrail tepkisi: 'İhracat yasağı getirmemek savaş suçuna yardım etmektir'

Almanya'da Sol Parti'den ayrılarak kendisi partisi Sahra Wagenknecht İttifakı'nı (BSW) kuran milletvekili Sahra Wagenknecht, soykırımcı İsrail'e ihracat yasağı için hükümete çağrı yaptı. 

Dünya

20.05.2024, 01:55

İsrail'in Gazze Şeridi'nde işlediği soykırıma dünyadan tepkiler artıyor. Almanya'daki Sahra Wagenknecht İttifakı milletvekili Sahra Wagenknecht, İsrail'e ihracatın durdurulması için çağrı yaptı. 

Almanya'da Sol Parti'den ayrılarak Sahra Wagenknecht İttifakı (BSW) partisini kuran milletvekili Sahra Wagenknecht, Alman hükümetinin İsrail'e silah ihracat yasağı getirmemesinin "savaş suçuna yardım etmek" olduğunu söyledi.

Gökte en parlak yıldıza öyle bir isim verdiler ki! Hiçbir yerleşimci hırsız onu çalamaz Gökte en parlak yıldıza öyle bir isim verdiler ki! Hiçbir... Haberi Görüntüle

"NETANYAHU BAŞKA BİR SAVAŞ SUÇUNA HAZIRLANIYOR"

Alman Haber Ajansı DPA'nın haberine göre, BSW partisinin Eş Başkanı​​​​​​​ Wagenknecht, Berlin'de yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Refah kentini tahliye etmeye başlamasını, "(İsrail Başbakanı Binyamin) Netanyahu hükümetinin başka bir savaş suçuna hazırlanması" olarak nitelendirdi.

Alman hükümetinin İsrail'e silah ihracatı yasağı getirmemesinin "savaş suçuna yardım etmek" olduğunu ifade eden Wagenknecht, İsrail hükümetinin, Gazze'de uzun zamandan bu yana meşru müdafaa ile ilgisi olmayan kanlı bir intikam savaşı yürüttüğünü belirtti.

Wagenknecht, Netanyahu'nun iki devletli çözümü sabote ettiğini kaydederek, İsrail'e daha fazla diplomatik ve ekonomik baskı yapılması gerektiğini söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading