Yandex Metrica

Sitede Ara

Alman Stern dergisinden skandal kapak! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldılar

Alman Stern dergisinden skandal kapak! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldılar

Yaklaşan seçimler öncesi Avrupa medyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef almaya devam ediyor. İngiliz The Economist ve ABD merkezli Bloomberg'den sonra bu kez de Alman Stern dergisi tepki çeken bir bir kapak ile okurlarının karşısına çıktı.

Dünya

30.04.2024, 07:44

İngiliz The Economist ve ABD merkezli Bloomberg'den sonra bu kez de Alman Stern dergisi tepki çeken bir bir kapak ile okurlarının karşısına çıktı ve yaklaşan seçimler öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef aldı. Alman Stern dergisi, 14 Mayıs tarihinde gerçekleşmesi beklenen seçimle ilgili hazırladığı analizde skandal ifadelere yer verdi.

HÜRJET ve ANKA Hindistan medyasını büyüledi: Türkiye'nin kudretli uçakları gökyüzünde dans etti! HÜRJET ve ANKA Hindistan medyasını büyüledi: Türkiye'nin kudretli uçakları gökyüzünde... Haberi Görüntüle

''İKTİDARDA KALABİLMEK İÇİN VİCDANSIZCA ÇATIŞIYOR''

Söz konusu dergi, 'Kundakçı Erdoğan' kapağı ile okurlarının karşısına çıkarken ''Erdoğan iktidarda kalabilmek için vicdansızca çatışmalar çıkarıyor. Kendi ülkesinde, Suriye'de ve ayrıca Almanya'da'' başlıklı bir yazı yayınladı. Yazıda 'Putin ve Batı ile müzakere ediyor, NATO'yu küçümsüyor ve Suriye'de savaş başlatıyor ama evinde güç için amansızca savaşması gerekiyor' denildi.

Yaşar Güler'den Brüksel ültimatomu: F-16'ları ver, PKK/YPG'ye desteğini hemen kes! Yaşar Güler'den Brüksel ültimatomu: F-16'ları ver, PKK/YPG'ye desteğini hemen kes! Haberi Görüntüle

''YENİLGİYİ KABUL EDER Mİ?''

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ukrayna’dan Suriye’ye birçok ipi elinde tuttuğuna dikkat çeken Alman dergi analizde şu ifadelere yer verdi; ''Erdoğan bir seçim yenilgisini kabul eder mi? Partisi ortağı MHP askeriye ve emniyet güçlerine öylesine yerleşmiş durumda ki, kimi uzmanlar onun halkın aksi yöndeki tercihine rağmen iktidarda kalabileceğine dair spekülasyonlar yapıyor.''

100 milyon dolarlık uçağı çöpe atıp yarışa dahil oldular: İşte KAAN'ın yeni rakibi 100 milyon dolarlık uçağı çöpe atıp yarışa dahil oldular: İşte... Haberi Görüntüle

'ERDOĞAN'IN SİYASİ ÇIKARLARI NATO'NUN ÖNÜNDE'

Hatırlanacağı gibi İsveç'teki skandal eylemin ardından Erdoğan'ın İsveç'e NATO kapısını kapatması üzerine Bloomberg'den tepki çeken bir teklif gelmişti.ABD'nin önde gelen yayın organlarından Bloomberg'de NATO'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ittifakın genişlemesini geciktirmesine izin vermemesi gerektiği belirtildi. Analiz haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendi siyasi çıkarlarını NATO'nun güvenliğinin önüne koyduğu belirtilirken skandal ifadelere yer verildi. 

ABD'den İsrail'e Hizbullah desteği: Çatışma halinde tam destek vereceğiz ABD'den İsrail'e Hizbullah desteği: Çatışma halinde tam destek vereceğiz Haberi Görüntüle

'İSVEÇ VE FİNLANDİYA KAYITSIZ ŞARTSIZ KABUL EDİLMELİ'

"NATO Erdoğan'ın genişlemeyi geciktirmesine izin vermemeli" başlıklı yazıda Türkiye için "kafa tutan ülke" olarak nitelendirdi. Yazıda, ayrıca, NATO'nun anlaşmazlığa son vermesi ve en yeni üyeleri kayıtsız şartsız kabul etmesi gerektiği belirtildi.

Bloomberg tarafından yayımlanan yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türkiye'de yapılacak seçimler öncesi milliyetçi tabandan destek almaya çalıştığı ve bu sebeple geri adım atmadığı belirtildi. 

ABD gazetesi Türkiye'nin inadının Avrup'nın güvenliğini de tehlikeye attığını iddia ederken ABD ve Avrupa'nın bu kördüğümü çözmek zorunda olduğunu belirtti ve şu ifadelere yer verdi:

Başkan Joe Biden, Türkiye'nin Kürt terörüyle ilgili endişelerini dile getirme hakkı olsa da bunun bedelinin NATO'yu güçlendirme çabalarını engellemek olmadığını açıkça ortaya koymalı.

Yazıda Türkiye'nin iade taleplerinin İsveç ile kendi aralarında çözülmesi ve bu konunun NATO sürecine dahil edilmemesi gerektiği belirtilirken NATO liderlerinin 18 Mayıs'tan önce İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğini onaylaması için Erdoğan'a baskı yapması gerektiği ifade edildi.

İsrail için savaşan ABD'li kadın askerden alçak paylaşım! Dakikalar sonra sildi İsrail için savaşan ABD'li kadın askerden alçak paylaşım! Dakikalar sonra... Haberi Görüntüle

BLOOMBERG'İN ÖNERİSİ TÜRKİYE'Yİ NATO'DAN İHRAÇ ETMEK 

Bloomberg, Erdoğan direnirse ABD Kongresi'nin Türkiye'ye F-16 satışını durduracağını belirtti. Skandal ifadelerle dolu yazıda ayrıca, Türkiye'nin tatbikatlara katılımının sınırlanması, Erdoğan'ın NATO toplantılarından dışlanması hatta Türkiye'nin NATO'dan ihracının da masada olması gerektiğini belirtti.

ABD gazetesinde yayımlanan yazıda 'Mesaj açık olmalı: grubun güvenliğine bilerek zarar veren bir ittifak üyesi asla bir müttefik değildir' ifadeleri yer aldı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading