banner2

Afganistan Savunma Bakanı'nın evinin önünde bombalı saldırı

Afganistan Savunma Bakanı Bismillah Muhammedi'nin, Kabil'in Şir Pur bölgesinde bulunan evinin önünde, akşam saatlerinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

Dünya 03.08.2021, 21:30 04.08.2021, 01:23
Abone ol
Afganistan Savunma Bakanı'nın evinin önünde bombalı saldırı

Afgan Emniyet yetkilileri, bir saldırganın bomba yüklü aracı, akşam saatlerinde Bismillah Muhammedi'nin evinin önünde patlatmasından sonra diğer saldırganların başka bir eve girerek rastgele ateş açmaya başladığı bilgisini paylaştı.

Saldırının şiddetiyle birlikte bölgedeki ev ve iş yerlerinin camları kırılırken, bölgeye giden tüm caddeler trafik geçişine kapatıldı.

İKİ BOMBA SESİ DUYULDU

Birinci saldırıdan hemen sonra bir bomba sesi daha duyulduğu açıklandı. Saldırganların etkisiz hale getirilmesi için bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

Bir sağlık yetkilisinin açıklamasına göre, bombalı saldırıda en az 10 kişi yaralandı. Yaralıların patlama anında mı ya da açılan ateş sonucu mu yaralandığı ise henüz bilinmiyor.

YOL TRAFİĞE KAPATILDI

Bunun yanı sıra İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mirwais Stanekzai, saldırıda Savunma Bakanı Muhammedi’nin misafirhanesinin hedef alındığını belirtti. Stanekzai, 4 silahlı saldırganın da güvenlik güçlerince öldürüldüğünü ve Bakan'ın evine giden tüm yolların trafiğe kapatıldığını söyledi.

Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada da saldırıda Bakan'ın korumalarının yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

Saldırıyı, henüz üstlenen olmadı. Kabil'in en lüks semtlerinden olan Şir Pur'da, birçok bakanın ve milletvekilinin evi bulunuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!