Yandex Metrica
SON DAKİKA
ABD'ye Irak ve Suriye'de rahat yok: Üsler tek tek hedef alındı

ABD'ye Irak ve Suriye'de rahat yok: Üsler tek tek hedef alındı

İran yanlısı Şii silahlı grupların çatısı altında toplandığı Irak İslami Direnişi, Suriye ile Irak’ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin Erbil kentindeki ABD askerlerinin bulunduğu üslere saldırı düzenlediğini açıkladı.

Dünya

23.01.2024, 22:27

Gazze'de soykırımcı İsrail'in katliamlarına sınırsız desteğini açıklayan ABD'nin Irak ve Suriye'deki askeri üsleri bir kez daha hedef alındı. 

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarının 1 Aralık'ta yeniden başlamasının ardından Irak ve Suriye'de ABD askerlerinin bulunduğu üsler sürekli saldırılara sahne oluyor. 

Soykırımda korkunç rakam! Savaş uçakları 29 bin hedefi bombaladı Haberi Görüntüle

7 ROKETİN DÜŞTÜĞÜ ÖNE SÜRÜLDÜ

İran yanlısı Şii silahlı grupların çatısı altında toplandığı Irak İslami Direnişi tarafından yapılan açıklamada, Suriye ile Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentindeki ABD askerlerinin bulunduğu üslere saldırı düzenlediği bildirildi.

İşgalci İsrail'in 'Ramazan' planı ifşa oldu! Haberi Görüntüle

GAZZE'DEKİ HALKIMIZA YAPILANLARA KARŞILIK

Açıklamada, "Düşmanın Gazze'deki halkımıza yaptığı cinayetlere karşılık olarak Suriye'nin kuzeydoğusundaki Harap el-Ceyir bölgesinde yer alan işgalci ABD üssüne roketli saldırı düzenlendi" ifadeleri kullanıldı.

Irak İslami Direnişi'ne yakın olan Lübnan merkezli el-Meyadin kanalı ise, söz konusu üsse 7 roketin düştüğünü öne sürdü.

Açıklamada ayrıca, Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Uluslararası Erbil Havaalanı'ndaki ABD öncülüğündeki terör örgütü DEAŞ karşıtı koalisyon güçlerine ait üsse silahlı insansız hava aracı ile saldırı düzenlendiği belirtildi.

Saldırılarda can ve mal kaybı olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading