Yandex Metrica

Abdülhamid Han korkusu! Yunanistan'ı olası 3 senaryo endişelendiriyor

Abdülhamid Han korkusu! Yunanistan'ı olası 3 senaryo endişelendiriyor

Abdülhamid Han’ın yarın göreve başlayacak olması Yunanistan’ı korkuttu. 'Mavi Vatan'daki filonun 'en güçlüsü' Abdülhamid Han’ın görev alması Yunanistan tarafından takip ediliyor. Yunan basını, Abdülhamid Han için 3 senaryoyu gündemine taşıdı.

Dünya

23.01.2024, 19:39

'Mavi Vatan'daki filonun 'en güçlüsü' Abdülhamid Han, Yunanistan’ın ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni endişelendirdi. Göreve başlayan Abdülhamid Han sondaj gemisini anbean takip eden Yunan medyası, 3 senaryoyu gündemine getirdi.

F-16 üslerini vuracaklar! Akıllara durgunluk veren tehdit: Her şeyi, her yeri vurabiliriz F-16 üslerini vuracaklar! Akıllara durgunluk veren tehdit: Her şeyi, her... Haberi Görüntüle

YUNANİSTAN YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Türkiye’nin dördüncü, dünyanın beşinci en büyük Abdülhamid Han sondaj gemisi Yunanistan’ın ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni tedirgin etti. Türkiye'nin hidrokarbon arama çalışmalarına katılacak 4. sondaj gemisi Abdülhamid Han'ın ilk görevi öncesinde son hazırlıklar tamamladı. Göreve çıkması için geri sayım başlayan Abdülhamid Han Yunanistan tarafından yakından takip ediliyor.

Yemen ordusu Yemen ordusu "Eisenhower" uçak gemisini vurdu: Kızıldeniz'de Husi rüzgarı Haberi Görüntüle

3 FARKLI SENARYO ELE ALINDI

Yunan Kathimerini gazetesi, 'Türk sondaj gemisinin üç olası rotası' başlıklı haberinde Atina'nın Abdülhamid Han'ın Doğu Akdeniz'deki seyrine ilişkin farklı senaryoları mercek altına aldığı yazıldı.

ABD medyasından olay yazı: Netanyahu'nun savaş kabinesi çöküşün eşiğinde ABD medyasından olay yazı: Netanyahu'nun savaş kabinesi çöküşün eşiğinde Haberi Görüntüle

YUNANİSTAN’IN SENARYOLARI

Haberde, sondaj için en olası alanların ilk sırasında KKTC'nin kuzeyinde kıta sahanlığı içinde yer alan bölge gösterildi.

Kıbrıs'ın güneybatısı ikinci senaryo olarak gösterildi.

Gazetede, üçüncü senaryo olarak Abdülhamid Han'ın görev yapacağı bölge olarak, 28. meridyenin doğusu yani Rodos'un güneyi olabileceği iddia edildi.

İsrail'in soykırım silahı Beyaz Fosfor'u inceleyelim: Kemikler eriyor, cıva 800 dereceye kadar yükseliyor ve yavaş yavaş öldürüyor İsrail'in soykırım silahı Beyaz Fosfor'u inceleyelim: Kemikler eriyor, cıva 800... Haberi Görüntüle

Mıknatısla 100 bin dolar buldu! Hazine avcılarının ganimeti yok artık dedirtti Mıknatısla 100 bin dolar buldu! Hazine avcılarının ganimeti yok artık... Haberi Görüntüle

'TÜRKİYE'NİN EN MODERN, EN GÜÇLÜ GEMİSİ'

Abdülhamid Han için geri sayımın başladığını belirten CNN Greece Atina ve Lefkoşa'nın tüm adımları takip ettiğini belirtti. Proto Thema gazetesi ise varış yeri ve rotası Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacak sondaj gemisinin yanında en az iki eskort gemi bulunacağına dikkat çekti. Yunan Ta Nea gazetesi Abdülhamid Han sondaj gemisini 'Türkiye'nin en modern, en güçlü gemisi' olarak tanımladı.

Pentagon'dan 90 milyon dolarlık iskonto: 'İşgal limanı'nın maliyetini düşük gösterdiler Pentagon'dan 90 milyon dolarlık iskonto: 'İşgal limanı'nın maliyetini düşük gösterdiler Haberi Görüntüle

DÜNYANIN EN BÜYÜK 5. GEMİSİ OLMA ÖZELİĞİ TAŞIYOR

Teknik donanımı ve fiziki özellikleriyle 'Mavi Vatan'daki filonun 'en güçlüsü' olarak görev yapacak Abdülhamid Han, Fatih, Kanuni ve Yavuz'un ardından Türkiye'nin dördüncü sondaj gemisi ve dünyanın beşinci büyük gemisi olma özelliğini taşıyor. Yedinci nesil teknolojiye sahip gemi 238 metre uzunluğunda ve 42 metre genişliğinde. Çift kule ile aktif konumlandırma sistemine sahip, 200 mürettebat kapasiteli gemi, 12 bin 200 metreye kadar sondaj yapabilme yeteneği var.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading