Yandex Metrica

ABD'nin BM Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield'in iddiası: Dünya, nükleer bir felaketi kıl payı atlattı

ABD'nin BM Büyükelçisi Linda Thomas-Greenfield'in iddiası: Dünya, nükleer bir felaketi kıl payı atlattı

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Linda Thomas-Greenfield, Rusya'nın Ukrayna'daki Zaporijya Nükleer Santrali'ne yönelik saldırısı nedeniyle "dünyanın nükleer bir felaketi kıl payı atlattığını" iddia etti.

Dünya

23.01.2024, 22:06

Amerika Birleşik Devletleri sürekli kamuoyuna nükleer tedirginlik pompalarken Rusya Ukrayna'nın başkenti Kiev'in içlerine dorğru ilerliyor.

Emsal karar çıktı: Devlet okullarında cep telefonu ve sosyal medya artık yasak! Emsal karar çıktı: Devlet okullarında cep telefonu ve sosyal medya... Haberi Görüntüle

"PERVASIZ SALDIRI"

Rusya'nın Ukrayna'daki Zaporijya Nükleer Santrali'ne yönelik saldırısının ardından acil toplanan BM Güvenlik Konseyi'nde ABD'nin açıklamaları damga vurdu. Thomas-Greenfield, BM Güvenlik Konseyi'ne brifinginde, Rusya'nın Ukrayna'daki nükleer santrale yönelik "pervasız" saldırısının Avrupa'daki en büyük nükleer santrali ve sivillerin güvenliğini tehlikeye attığını belirtti.

Soykırımcı İsrail bayramda da saldırdı: Çok sayıda ölü ve yaralı var Soykırımcı İsrail bayramda da saldırdı: Çok sayıda ölü ve yaralı... Haberi Görüntüle

PUTİN'E ÇAĞRI YAPTI

"Dünya, dün gece nükleer bir felaketi kıl payı atlattı." diyen Thomas-Greenfield, Rusya'ya askerlerini Zaporijya Nükleer Santrali'nden çekmesi çağrısı yaptı.

Thomas-Greenfield, Rusya Devleti Başkanı Vladimir Putin'e, birliklerini nükleer santrale "intihar görevine" göndermemesi çağrısında bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading