Yandex Metrica

Sitede Ara

AB'den Rusya'nın ilhak kararına tepki: Asla tanımıyoruz

AB'den Rusya'nın ilhak kararına tepki: Asla tanımıyoruz

Son dakika haberleri... AB ülkelerinin liderleri ortak açıklama yaparak Rusya'nın Ukrayna'nın doğusundaki bölgeleri ilhakının yasa dışı olduğunu ve ilhakı asla tanımayacaklarını bildirdi.

Dünya

04.02.2024, 02:33

AB ülkelerinin liderleri, ortak açıklama yaparak Rusya'nın Ukrayna'nın doğusundaki bölgeleri ilhakının yasa dışı olduğunu ve ilhakı asla tanımayacaklarını bildirdi.

İran'dan cumhurbaşkanlığı seçimi kararı! Kararname yayınlandı İran'dan cumhurbaşkanlığı seçimi kararı! Kararname yayınlandı Haberi Görüntüle

'İLHAKI ŞİDDETLE KINIYORUZ'

AB ülkelerinin liderleri, Ukrayna'nın Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinin Rusya tarafından yasa dışı ilhakını şiddetle reddettiklerini ve kınadıklarını kaydetti.

Konsey açıklamasında, Rusya'nın kurallar temelli uluslararası düzeni baltalayarak ve BM Şartı ile uluslararası hukuku ihlal ederek küresel güvenliği tehlikeye attığı belirtildi.

Çin ve ABD arasında ticaret savaşı: Gümrük vergisi yüzde 100'e çıkarıldı Çin ve ABD arasında ticaret savaşı: Gümrük vergisi yüzde 100'e... Haberi Görüntüle

'BU KARARLAR YOK HÜKMÜNDEDİR'

Açıklama şu ifadelere yer verildi:

Ukrayna'nın bağımsızlığı, egemenliği ve toprak bütünlüğünü daha fazla ihlal için Rusya'nın bahane olarak uydurduğu yasa dışı referandumları da bunların sahte ve yasa dışı sonuçlarını tanımıyoruz ve asla tanımayacağız. Bu yasa dışı ilhakı asla tanımayacağız. Bu kararlar yok hükmündedir ve hiçbir yasal etki oluşturamaz. Kırım, Herson, Zaporijya, Donetsk ve Luhansk Ukrayna'ya aittir. Tüm ülkelere ve uluslararası kuruluşlara bu yasa dışı ilhakı kesin surette reddetmeleri çağrısında bulunuyoruz.

İsrail çadır kampı bombalayıp insanları diri diri yaktı: ABD'den skandal açıklama İsrail çadır kampı bombalayıp insanları diri diri yaktı: ABD'den skandal... Haberi Görüntüle

O ülkeden LGBT sapkınlığı için emsal karar: Akıl hastası sayılacaklar! O ülkeden LGBT sapkınlığı için emsal karar: Akıl hastası sayılacaklar! Haberi Görüntüle

'KISITLAYICI TEDBİRLERİMİZİ GÜÇLENDİRECEĞİZ'

Ukrayna'nın toprak bütünlüğüne destek verildiği yinelenen açıklamada, Ukrayna'nın kendini savunmak ve topraklarını geri almak için Rusya'nın saldırganlığına karşı meşru haklarını kullandığı, Ukrayna'ya her türlü desteğin süreceği ifade edildi.

Açıklamada, "Rusya'nın yasa dışı eylemlerine karşı kısıtlayıcı tedbirlerimizi güçlendireceğiz. Bunlar Rusya'nın savaşını durdurması için baskıyı artıracaktır." denildi.

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna’daki Donetsk, Luhansk, Herson ve Zaporijya bölgelerinin Rusya'ya bağlanmasına yönelik anlaşmalarını bugün imzalamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading