Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD'den Suriye'deki askeri tesislere düzenlenen saldırı sonrası kritik karar! Askerlerini çekecek mi?

ABD'den Suriye'deki askeri tesislere düzenlenen saldırı sonrası kritik karar! Askerlerini çekecek mi?

Suriye'de geçtiğimiz günblerde ABD'nin askeri tesislerine düzenlenen saldırılar sonrası Beyaz Aaray'dan kritik açıklama geldi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü Kirby, Biden'ın Suriye'deki askeri tesislerine yönelik saldırılara "hızlı ve cesurca" karşılık verdiğini, Amerikan askerlerinin bölgedeki görevine devam edeceğini belirtti.

Dünya

23.01.2024, 22:20

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin Suriye'deki askeri tesislerine düzenlenen  saldırılara yönelik Beyaz Saray'dan açıklama geldi. CBS televizyonunun Face the Nation adlı programa katılan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby, “Bu, militan grupların ciddi bir saldırısıydı. Ve Başkan, bununla başa çıkmak için hızlı ve cesurca, önemli ölçüde misilleme yaptı.” dedi.

Biden yönetimi inkar etmişti! İsrail'in Gazze'deki BM okulu saldırısında yeni detaylar: 40 kişi ABD bombalarıyla katledildi Biden yönetimi inkar etmişti! İsrail'in Gazze'deki BM okulu saldırısında yeni... Haberi Görüntüle

ABD ASKERLERİ SURİYE'DE KALMAYA DEVAM EDECEK Mİ?

“Suriye’de binden az askerimiz var ve bunlar büyük ölçüde azalmış olsa da hala etkin ve kritik olan bu ağın (DEAŞ) peşine düşüyor.” diyen Kirby, bu yüzden ABD askerlerinin Suriye’deki görevi başında kalacaklarını, Biden’ın ABD askerlerini Suriye’de tutmaya “kesin kararlı” olduğunu söyledi.

Savaşta bir ilk! KAAN'a rakip gösteriliyordu: Rusya'nın beşinci nesil savaş uçağı Su-57 düşürüldü Savaşta bir ilk! KAAN'a rakip gösteriliyordu: Rusya'nın beşinci nesil savaş... Haberi Görüntüle

YÜKSEK SESLE VE NET BİR ŞEKİLDE...

Kirby, İran destekli milis grupların, 23 Mart’ta Irak ve Suriye’deki ABD personeline ve tesislerine düzenlediği saldırılara karşı, Biden’ın gerekli görmesi durumunda ek yanıtların da olasılığından bahsetti.

“Bu hafta burada, ABD’nin halkımızı korumak için her zaman kararlı davranacağını gösterdik.” ifadesini kullanan Koordinatör Kirby, bu mesajın, muhatabına “yüksek sesle ve net bir şekilde” gönderildiğini vurguladı.

25 Mart’ta Suriye’nin Deyrizor ilinde İran destekli yabancı terörist grupların varlık gösterdiği bölgelerden ABD güçlerinin konuşlandığı Ömer petrol ve Kuniko gaz sahalarına roket saldırıları yapılmıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading