Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD'de sürpriz gelişme! Yasak kaldırılıyor

ABD'de sürpriz gelişme! Yasak kaldırılıyor

ABD 20 aydır uyguladığı seyahat yasağını bitirdi. AB dahil 30 ülke ve bölgeden insanlar ülkeye girebilecek. ABD'ye gitmek isteyenler için 2 doz aşı ve son 72 saatte negatif test şartı bulunuyor. Ayrıca temas takibine de izni verilecek.

Dünya

23.01.2024, 18:15

Amerika Birleşik Devletleri'nde  20 aydır uygulanan seyahat yasağı kaldırılıyor. Eski Başkan Donald Trump'ın başlattığı yasak hem hava hem kara ulaşımını kapsıyordu. Yasağa dahil ülkeler arasında ABD'nin yakın müttefikleri de bulunuyordu. ABD Başkanı Joe Biden da göreve geldikten sonra Trump'ın kuralını uygulamaya devam etti. Türkiye saati sabah 8.00'de kaldırılan yasak 30'dan fazla ülkeyi etkiliyordu. Yeni kurala göre 2 doz aşı yaptırıp seyahatten 72 saat öncesine kadar negatif test sonucuna sahip olanlar ABD'ye girebilecek. 

F-16'lar kan kokusunu aldı: Karadeniz'de dengeleri değiştirebilecek mi? 2. round başlıyor... F-16'lar kan kokusunu aldı: Karadeniz'de dengeleri değiştirebilecek mi? 2. round... Haberi Görüntüle

ÜLKEYE GİRECEK HERKES TEMAS TAKİBİNİ KABUL ETMEK ZORUNDA

United Airlines uluslararası ziyaretçi sayısında yüzde 50'ye varan bir ani artış bekliyor. Ayrıca ülkeye giren herkes temas takibi iznini de kabul etmek zorunda. Yasaklar 2020 başında önce Çinli ziyaretçilere getirilmişti ardından AB dahil 30 ülkeyi kapsar hale gelmişti. Kanada ve Meksika sınırları için çifte aşılılar da ABD'ye giriş izni verilecek. Avrupa Birliği hazirandan beri, İngiltere ise 28 Temmuz'dan beri ziyaretçi kabul ediyordu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading