Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD'de Omicron kaynaklı vaka artışı Delta dönemini geçti

ABD'de Omicron kaynaklı vaka artışı Delta dönemini geçti

ABD’de son bir haftada içerisinde günlük ortalama koronavirüs vaka artışı, virüsün Delta varyantının en fazla etkisini gösterdiği yaz aylarında görülen artışı geçti.

Dünya

23.01.2024, 18:31

Washington Post’un derlediği verilerde yer alan bilgilere göre, Omicron varyantına bağlı ABD'deki son 7 günün ortalama vaka artışı 168 bin 981 oldu.

Gazetede, Delta varyantı vakalarının tavan yaptığı yaz aylarında günlük ortalama vaka artışının ise en fazla 165 binde kaldığına vurgu yapıldı.

"OMICRON DELTA'DAN DAHA BULAŞICI"

İlk verilerin, Omicron varyantının önceki Delta varyantından daha bulaşıcı olduğunu gösterdiğine dikkat çekilen haberde, kasım ayında hastanelere kaldırılan kişi sayısı 46 binken, şu an 70 bine yakın olduğunun da altı çizildi.

CNN'nin hastane sistemi ve eyalet yetkililerinden derlediği bilgilere göre, dün Omicron'un ülkede 50 eyaletin yanı sıra başkent Washington DC ve ABD'ye bağlı iç işlerinde bağımsız özerk bölge Porto Riko'da tespit edildiği bildirilmişti.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC) de 21 Aralık tarihinde, Omicron'un ülkedeki vakalarda görülme sıklığının son bir hafta içerisinde 6 kat arttığını ve vakaların yüzde 73'ünü oluşturduğunu açıklamıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading