Yandex Metrica

ABD'de kiliseye silahlı saldırı girişimi vatandaşlar tarafından engellendi

ABD'de kiliseye silahlı saldırı girişimi vatandaşlar tarafından engellendi

ABD'nin Tennessee eyaletine bağlı Nashville kentinde bir kilisede elinde silahla mihraba çıkan şahıs, kilisede ibadet eden vatandaşlar tarafından etkisiz hale getirildi.

Dünya

03.05.2024, 08:45

ABD'nin Tennessee eyaletinin Nashville kentinde yer alan Nashville Işık Misyonu Pentekostal Kilisesi'ne dün düzenlenen silahlı saldırı girişimi, kilisede ibadet eden vatandaşlar tarafından engellendi. Nashville polisi tarafından yapılan açıklamada, West Trinity yolu üzerinde yer alan Nashville Işık Misyonu Pentekostal Kilisesi'nde dün vatandaşlar ibadet ettiği sırada 26 yaşındaki Dezire Baganda'nın elinde silahla kilisenin mihrabına çıktığı ifade edildi.

Türkleri bu füze ile vuracağız diyen Hindistan'a şok: Brahmos mühendisine casusluk suçlaması Türkleri bu füze ile vuracağız diyen Hindistan'a şok: Brahmos mühendisine... Haberi Görüntüle

ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Daha sonra Baganda'nın silahı kilisede ibadet edenlere doğrultarak ayağa kalkmalarını istediğini belirten polis, tam o sırada bir vatandaşın saldırganın üzerine atlayarak Baganda'yı polis ekipleri olay yerine gelene kadar etkisiz hale getirdiğini kaydetti.

Yüzlerce ton altını çekmek istiyorlar: Külçenin içinden başka bir maden çıkmıştı Yüzlerce ton altını çekmek istiyorlar: Külçenin içinden başka bir maden... Haberi Görüntüle

ÖLÜ YARALI YOK

Yaşanan olayda ateş açılmadığı ve yaralanan olmadığı belirtilirken, Baganda'nın kilisenin bir üyesi olmadığı, fakat daha önce ayinlere katıldığı aktarıldı. Olayın ardından gözaltına alınan Baganda'nın tüm kiliselerin ve okulların "kurşunlanması" gerektiğini belirttiği ifade edildi. Ayrıca Baganda'nın 10 Kasım'da mahkemeye çıkacağı ve 15 kez ağır saldırı suçuyla karşı karşıya kalacağı bildirildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading