Yandex Metrica

ABD'de kasırga telaşı: Biden o isimleri böyle uyardı!

ABD'de kasırga telaşı: Biden o isimleri böyle uyardı!

Beklenen kasırga ABD topraklarına giderek yaklaşırken, tedbir ve uyarılar da birbiri ardına geliyor. ABD Deniz Kuvvetleri Dördüncü Filo Komutanlığı, bölgedeki tüm gemi ve uçaklar için kasırga hazırlığı yapılmasını emretti.

Dünya

23.01.2024, 19:52

Florida eyaletinin Tampa bölgesine ulaşan Ian Kasırgası'na karşı önlemler alınmaya devam ediyor.

Kasırgadan dolayı bölgeden 2,5 milyon kişi için tahliye emri verilirken, ABD ordusu da bölgedeki kuvvetlerine yönelik önlemler aldı.

ABD Deniz Kuvvetleri Dördüncü Filo Komutanlığı, bölgedeki tüm gemi ve uçaklar için kasırga hazırlığı yapılmasını emretti.

Komutanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Florida'nın Jacksonville kentindeki Mayport Deniz Üssü'nde konuşlu gemilerin dün akşam limandan ayrılmaya başladığı, limanda kalması gereken gemilerin ise kötü hava şartlarına uygun şekilde demirlenmesine başlandığı kaydedildi.

Açıklamada, "Uçakların da bölgedeki havalimanlarından tahliyelerine başlanacak veya kasırgaya dayanacak şekilde tahkim edilmiş hangarlarda koruma altına alınacaktır. Dört gemi ve birden fazla helikopter ve sabit kanatlı uçağın yer değiştirmesi ve geri dönmenin güvenli olduğu belirlenene kadar yerel alanın dışında kalması bekleniyor." bilgisi paylaşıldı.

Küba'yı kategori-3 şiddetinde vuran ve büyük hasara yol açan Ian Kasırgası'nın ABD topraklarına ulaştığında kategori-4 şiddetine ulaşma ihtimalinin devam ettiği belirtiliyor.

Gazze Şeridi'nde ateşkes mi olacak? ABD açıkladı: Hamas'tan yanıt bekliyoruz! Gazze Şeridi'nde ateşkes mi olacak? ABD açıkladı: Hamas'tan yanıt bekliyoruz! Haberi Görüntüle

Halle Berry iyice çıldırdı! Podyuma külotsuz çıktı, soyunma odasından görüntü paylaştı Halle Berry iyice çıldırdı! Podyuma külotsuz çıktı, soyunma odasından görüntü ... Haberi Görüntüle

BIDEN PETROL ŞİRKETLERİNİ UYARDI: "IAN KASIRGASINI FİYAT ARTTIRMAK İÇİN KULLANMAYIN"

BD Başkanı Joe Biden, Florida'ya yaklaşan ve büyük yıkıma yol açmasından endişe edilen Ian Kasırgasının benzin fiyatlarını arttırmak için bahane olarak kullanılmaması konusunda petrol şirketlerine uyarıda bulundu.

Biden, Washington DC'de düzenlenen Açlık, Beslenme ve Sağlık Konferansında bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Florida kıyılarını bugün ya da yarın vurması beklenen ve büyük yıkıma yol açacağından endişe edilen Ian Kasırgası konusunda değerlendirmelerde bulunan Biden, yerel yetkililer ile görüşmeler yaptığını ve federal hükümetin elinden gelen yardımı yapmaya hazır olduğunu vurguladı.

Biden, halka da uyarılara kulak kabartmaları ve uyarı verilen bölgeleri tahliye etmeleri çağrısında bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading