Yandex Metrica

ABD'de işten çıkarma dalgası büyüyor! Hayatta kalma rehberi yayınlandı

ABD'de işten çıkarma dalgası büyüyor! Hayatta kalma rehberi yayınlandı

Avrupa ve ABD'de resesyon tehlikesi büyürken işten çıkarmalar da bu doğrultuda artıyor. Yükselen enflasyon ve yavaşlayan talep şirketleri küçülmeye gitmeye zorlarken, teknoloji, finans, gayrimenkul ve medya sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerden art arda işten çıkarma haberleri geldi. ABD basını büyük bir işten çıkarma senaryosuna hazırlık için 'İşten çıkarmada hayatta kalma rehberi' dahi hazırladı.

Dünya

23.01.2024, 20:02

Küresel ekonomide pandemiyle başlayan durgunluk Rusya-Ukrayna savaşıyla tehlikeli bir hal aldı. ABD'de resesyon endişesi her geçen gün büyürken şirketler  maliyetleri düşürme konusunda sert tedbirler alamaya başladı.

Zafer Trump'ın ! Yargıç atama usulsüz dedi! Gizli belgeler davası reddedildi Zafer Trump'ın ! Yargıç atama usulsüz dedi! Gizli belgeler davası... Haberi Görüntüle

İŞTEN ÇIKARMA DALGASI BÜYÜYECEK

Resesyon öngörülerinin artmasıyla birlikte birçok uluslararası şirket bu süreçten daha az zararlı çıkabilmek adına maliyetlerini düşürme çabasına girişti. Bu da gösteriyor ki önümüzdeki dönemde ABD'de işten çıkarma dalgası bir hayli büyüyecek.

Rusya, Finlandiya'daki hareketlilikten rahatsız: 'Bunu cevapsız bırakmayacağız' Rusya, Finlandiya'daki hareketlilikten rahatsız: 'Bunu cevapsız bırakmayacağız' Haberi Görüntüle

TEKNOLOJİ ŞİRKETLERİNDE İŞTEN ÇIKARMALAR ARTTI

Yükselen enflasyon ve yavaşlayan talep şirketleri küçülmeye gitmeye zorlarken, teknoloji, finans, gayrimenkul ve medya sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerden art arda işten çıkarma haberleri geldi. Özellikle teknoloji şirketlerinde işten çıkarmaların yoğunlaşması dikkat çekerken, Robinhood, Glossier ve Better 2022'de çalışan sayısını önemli ölçüde azaltan teknoloji şirketlerinden birkaçı oldu.

Bir değil, iki değil tam 100 F-16: Çılgın siparişi işte böyle duyurdular! Artık onlar düşünsün Bir değil, iki değil tam 100 F-16: Çılgın siparişi işte... Haberi Görüntüle

İŞTEN ÇIKARMADA HAYATTA KALMA REHBERİ 

ABD'de işten çıkarma dalgasına karşı medya sektöründe de olası önlemler alınıyor. Washington Post tarafından, ''İşten çıkarmada hayatta kalma rehberi: Öncesinde, sırasında ve sonrasında yapılması gerekenler'' adıyla yayımlanan haberde teknoloji şirketlerinden çıkarılan işçiler ele alınarak çalışan sağlığı için uzman görüşlerine yer verildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading