Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD'de Ian Kasırgası alarmı! 2,5 milyon kişiye tahliye emri verildi

ABD'de Ian Kasırgası alarmı! 2,5 milyon kişiye tahliye emri verildi

ABD'nin Florida eyaletinde Ian Kasırgası nedeniyle 2,5 milyon kişiye tahliye emri verildi. Tahliye emri sonrası otoyollarda kilometrelerce uzayan kuyruklar oluştu.

Dünya

23.01.2024, 19:52

ABD'nin Florida eyaletinin Meksika Körfezine kıyısı olan bölgesinde Ian Kasırgası alarmı verildi. Bugün, Tampa bölgesinin güney kesimlerini vurması beklenen kasırga dolayısıyla olağanüstü hal ilan edilen bazı bölgelerdeki 2,5 milyon kişi, eyaletin doğu ve kuzey bölgelerine doğru harekete geçince otoyollarda trafik felç oldu, hava yolu şirketlerinin biletleri yok sattı.

BM duyurdu: Soykırımcı İsrail ordusu resmen kara listede BM duyurdu: Soykırımcı İsrail ordusu resmen kara listede Haberi Görüntüle

MARKETLERE AKIN EDİLDİ

Meksika Körfezi'nde yaklaşık 800 kilometre genişliğinde bir alanda etkili olan ve saatte 200 kilometreye yakın hızla ABD anakarasına ulaşması beklenen kasırga öncesi bölge halkı son hazırlıklarını tamamladı. Federal Afet ve Acil Durum Yönetim Ajansı (FEMA) yetkililerinin uyarısı üzerine Florida sakinleri marketlere akın ederek içecek ve gıda depoladı. Dev mağazaların gıda bölümündeki rafların çoğunun boşaldığı görüldü.

Katliamcı İsrail'den Gazze'ye yoğun saldırı: Onlarca ölü ve yaralı var Katliamcı İsrail'den Gazze'ye yoğun saldırı: Onlarca ölü ve yaralı var Haberi Görüntüle

KAPI ÖNLERİNE KUM TORBALARI KONULDU

Ev ve iş yerlerini şiddetli rüzgar ve yağmurdan korumak isteyenlerin ise yapı marketlerden ahşap ve metal levhalar başta olmak üzere, pil, jeneratör ile keski aletleri gibi malzemeleri tedarik etmeye çalıştığı gözlendi. Bazı mağaza sahipleri, iç bölümdeki ürünlerinin üzerlerini bile brandalarla örterken bazı bölge sakinleri kapı önlerini kum torbalarıyla destekledi.

Kaybolan askeri uçak yere çakılmış halde bulundu! Başkan yardımcısından kötü haber Kaybolan askeri uçak yere çakılmış halde bulundu! Başkan yardımcısından kötü... Haberi Görüntüle

YETKİLİLERDEN UYARI

FEMA Florida Direktörü Kevin Guthrie, düzenlediği basın toplantısında, tahliye emri verilen 2,5 milyonluk bölge sakinine, kasırganın yönünün kuzeye doğru olduğunu, dolayısıyla kuzey yerine doğu ve güney bölgelerine doğru hareket etmelerinin daha doğru olacağını söyledi. Guthrie, özellikle Miami-Dade ve Palm Beach bölgelerinin daha güvenli olacağını kaydetti.

BM kararını duyurdu: İsrail, Gazze'de savaş suçu işliyor! BM kararını duyurdu: İsrail, Gazze'de savaş suçu işliyor! Haberi Görüntüle

120 SANTİMETREDEN FAZLA YAĞIŞ BEKLENİYOR

Ulusal Kasırga Merkezinin yaptığı bilgilendirmede ise Sarratoga sahillerindeki dalgaların şimdiden kabardığı, kasırganın getireceği yağmurla 120 santimetreden fazla yağış beklendiği vurgulandı.

ABD'de Ian Kasırgası alarmı - 11

Psikolojik savaş! Çöp balonlarına cevap hoparlörden geldi: İki Kore arasında gerilim tırmanıyor Psikolojik savaş! Çöp balonlarına cevap hoparlörden geldi: İki Kore arasında... Haberi Görüntüle

KÜBA'NIN TAMAMINDA ELEKTRİKLER KESİLDİ

Küba'yı kategori-3 şiddetinde vuran ve büyük hasara yol açan Ian Kasırgası'nın ABD topraklarına ulaştığında kategori-4 şiddetine ulaşma ihtimalinin devam ettiği belirtildi. Karayipler'de etkili olan kategori 3 seviyesindeki Ian Kasırgası, Küba’nın Pinar del Rio eyaletinde karaya çıktı. Kasırga nedeniyle 850 bin kişi elektriksiz kalırken, 50 bin kişi tahliye edildi.

FEMA yetkilileri, kasırganın etkisini asgari seviyede tutabilmek adına, bölge halkına yardım için tüm sosyal medya hesaplarından bilgilendirme hizmetini aralıksız sürdürüyor.

 


ABD'de Ian Kasırgası alarmı - 13

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading