Yandex Metrica

ABD'de bir başkan adayı daha: Eski vali Chris Christie Cumhuriyetçilerden aday!

ABD'de bir başkan adayı daha: Eski vali Chris Christie Cumhuriyetçilerden aday!

Eski New Jersey Valisi Chris Christie, ABD'de 2024'te yapılacak başkanlık seçimleri için adaylığını açıkladı.

Dünya

23.01.2024, 21:00

ABD basınındaki haberlere göre, New Jersey'de 2010-2018 arası Vali olarak görev yapan politikacı Chris Christie, ABD Federal Seçim Komisyonu'na Cumhuriyetçi Parti'den başkan adaylığı için resmi başvuru yaptı.

İsrail Kabine Toplantısı'nda ilginç 'Erdoğan' diyaloğu: Gidin diyor, biz ısrar ediyoruz! İsrail Kabine Toplantısı'nda ilginç 'Erdoğan' diyaloğu: Gidin diyor, biz ısrar... Haberi Görüntüle

60 YAŞINDA

Christie'nin adaylığı, New Hampshire valisi Chris Sununu ve eski Başkan Yardımcısı Mike Pence'in adaylık açıklamasından kısa süre sonra geldi.

60 yaşındaki Christie'yi 2024'te ABD Başkanı olarak görmek isteyen bir grup, geçen hafta bir kampanya başlatmıştı.

2 bin yıllık Roma mezarından çıkan kavanozdaki sıvının ne olduğu laboratuvarda anlaşıldı 2 bin yıllık Roma mezarından çıkan kavanozdaki sıvının ne olduğu... Haberi Görüntüle

DAHA ÖNCE TRUMP'IN GERİSİNDE KALMIŞTI

Chris Christie ilk defa, 2016'da Cumhuriyetçi partiden başkan adayı olmuş ancak ön seçimlerde eski ABD Başkanı Donald Trump'ın çok gerisinde kalmıştı.

Başkan adaylığını açıklayan adaylar arasında, eski Güney Carolina Valisi Nikki Haley, eski Arkansas Valisi Asa Hutchinson ve Güney Karolina Senatörü Tim Scott da yer alıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading