Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD istihbaratından belge sızdı! Rusya, Ukrayna'yı işgal edecek

ABD istihbaratından belge sızdı! Rusya, Ukrayna'yı işgal edecek

ABD istihbaratı, Rusya’nın Ukrayna’ya 175 bin askerin katılacağı bir saldırı hazırlığı yaptığı konusunda uyardı.

Dünya

23.01.2024, 18:24

Rusya ile Ukrayna savaşı kapıda! ABD istihbaratından sızan belgede, Rusya’nın Ukrayna'yı işgale hazırlandığı iddia edildi.

İstihbaratın Washington Post gazetesine sızdırdığı belgede, Rus ordusunun gelecek yılın başlarından itibaren Ukrayna’ya farklı cephelerden saldırı başlatacağı öne sürüldü.

Soykırım ortağı ABD çark etti: İsrail'e 1 milyar dolarlık yeni silah paketi Soykırım ortağı ABD çark etti: İsrail'e 1 milyar dolarlık yeni... Haberi Görüntüle

175 BİN ASKERLE SALDIRACAKLAR

Rus birliklerinin konumlarını da içeren belgede, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişimini 175 bin askerle yapacağı iddia edildi. Belgede yeni top ve dolaylı atış ekipmanının yanı sıra 50 taktiksel birliğin Rusya tarafından Ukrayna sınırının yakınındaki birçok noktaya konuşlandırıldığı ileri sürüldü.

CIA Direktörü Burns, Paris'e gidiyor: Amaç, Hamas-İsrail müzakerelerini yeniden canlandırmak CIA Direktörü Burns, Paris'e gidiyor: Amaç, Hamas-İsrail müzakerelerini yeniden canlandırmak Haberi Görüntüle

RUSYA HEDEF ŞAŞIRTIYOR

Ukrayna, Rusya’nın sınıra 94 bin asker yığdığını ileri sürerken, ABD istihbaratının belgesinde şu anda taktik taburların toplam asker sayısının 70 bin civarında olduğu, bu sayının yakın zaman içinde 175 bine çıkacağı ve Rusya’nın hedef şaşırtmak için sürekli bir şekilde askerleri sınır boylarına sevk edip geri çektiği öne sürüldü.

Avrupa ülkeleri birleşti: Türk İHA'larına rakip çıkaracaklar Avrupa ülkeleri birleşti: Türk İHA'larına rakip çıkaracaklar Haberi Görüntüle

İKİ KATI YIĞINAK

Belgede, Rusya’nın daha önce de sınıra yığınak yapmasının işgalin hazırlık tatbikatı olduğu ifade edilirken, Rus ordusunun işgali hızlandırmak için şu anki konumlarındaki eğitim ekipmanlarını bırakıp yola devam edebileceği iddia edildi.

Washington Post gazetesine konuşan bir yetkili ise Rusya’nın mevcut yığınağının bahar aylarında Ukrayna sınırına yaptığı yığınağın iki katı kadar olduğunu öne sürdü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading