Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD, İran'ın iddialarını yalanladı

ABD, İran'ın iddialarını yalanladı

ABD, İran Devrim Muhafızları Ordusunun, Umman Denizi'nde ABD tarafından el konulmaya çalışılan bir petrol tankerini kurtardığına yönelik iddiaları yalanladı.

Dünya

23.01.2024, 18:14

Pentagon'dan bir yetkili İran Devrim Muhafızlarının iddiasının gerçeği yansıtmadığını aktardı. 

İsminin açıklanmasını istemeyen yetkili, "Geçen hafta, İran Devrim Muhafızlarının uluslararası sularda seyir halindeki bir tanker gemisine yasa dışı olarak çıktığını gördük ancak müdahale etmedik" dedi. 

Biden, UCM'nin Netanyahu hakkındaki 'yakalama kararı başvurusunu' reddetti: 'Daima İsrail'in yanındayız' Biden, UCM'nin Netanyahu hakkındaki 'yakalama kararı başvurusunu' reddetti: 'Daima İsrail'in... Haberi Görüntüle

İRAN OLAYLA ALAKALI VİDEO YAYINLADI

İran, ABD'nin Umman Denizi'nde İran petrolüne el koyma girişiminin Devrim Muhafızları Ordusu'nun müdahalesiyle engellendiğine dair iddiaların yer aldığı görüntüleri yayınladı.

İran devlet televizyonunda yayınlanan görüntülerde, Devrim Muhafızları Ordusu güçlerinin bir petrol tankerine operasyon düzenlediği görülüyor.

Yayınlanan videoda, Devrim Muhafızları Ordusu güçlerinin küçük sürat tekneleriyle kırmızı bir petrol tankerinin etrafını sardığı ve daha sonra havadan helikopterle tankere indirme yaptıkları ana ait görüntüler yer alıyor. Çevrede ABD savaş gemileri olduğu iddia edilen bazı gemiler de görüntülere yansıdı.

S-400 imha oldu, taarruzu püskürttüler: Yanmış savaş uçaklarının uydu görüntüsü ortaya çıktı S-400 imha oldu, taarruzu püskürttüler: Yanmış savaş uçaklarının uydu görüntüsü... Haberi Görüntüle

NE OLMUŞTU? 

İran, ABD'nin Umman Denizi'nde bir İran petrol tankerine el koymaya çalıştığını ancak başarısız olduğunu duyurmuştu.

İran devlet televizyonunda, ABD'nin Umman Denizi'nde İran petrolünü taşıyan bir tankere el koyup, geminin taşıdığı petrolü başka bir tankere yükledikten sonra tankeri bilinmeyen bir noktaya götürdüğü öne sürülmüştü.

Devrim Muhafızları Ordusunun da ABD'nin el koyduğu petrol tankerine helikopterle indirme operasyonu gerçekleştirdiği ve tankerin kontrolünü ele geçiren Devrim Muhafızları üyelerinin, tankeri İran kara sularına yönlendirdiği iddia edilmişti.

Haberde ayrıca, ABD donanmasının tankeri yeniden ele geçirmek için birkaç helikopter ve savaş gemisiyle müdahale etmeye çalıştığı ancak başarısız olduğu ifade edilmişti.

Söz konusu tankerin şu anda İran kara sularına getirildiği ve olayla ilgili görüntülerin kısa zaman içerisinde paylaşılacağı belirtilmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading