ABD'den gerilimi artıracak hamle! 3 binden fazla asker hazır

Son dakika haberine göre ABD Başkanı Joe Biden'ın Doğu Avrupa'ya asker konuşlandırma kararını resmen onayladığı açıklandı.

Dünya 02.02.2022, 18:57 02.02.2022, 18:57
Abone ol
ABD'den gerilimi artıracak hamle! 3 binden fazla asker hazır

Rusya ve Ukrayna arasında son dönemde gerilim tırmanırken, ABD Başkanı Joe Biden, gerilimi artıracak bir hamle geldi. Bıden, Doğu Avrupa’da ABD askerlerinin konuşlanmasına resmen onay verdi.

BÖLGEYE ABD BİRLİKLERİNİN KONUŞLANDIRILMASI BEKLENİYOR

ABD’li bir yetkili Reuters’a verdiği demeçte, Başkan Joe Biden’in Doğu Avrupa’ya ek ABD askeri konuşlandırmalarını resmen onaylamasının ardından önümüzdeki günlerde bölgeye ABD birliklerinin konuşlandırılmasının beklendiğini açıkladı.

3 BİNDEN FAZLA  ABD ASKERİ GÖREVLENDİRİLDİ

Wall Street Journal’ın haberine göre Biden, Avrupalı müttefiklerini desteklemek için 3 binden fazla ABD askerini görevlendirdi.

ASKERLERİN KONUŞLANACAĞI ÜLKELER

Gazete, ABD’den Polonya ve Almanya’ya yaklaşık 2 bin Amerikan askerinin konuşlandırılacağını ve Romanya’ya yaklaşık 1000 askerin konuşlandırılacağını söyledi.

PENTAGON'DAN AÇIKLAMA

Gelen son dakika haberine göre Pentagon, Avrupa'ya sevk edilecek birliklerin geçici süreliğine görev yapacağını ve Ukrayna'da olası bir çatışmaya katılmayacaklarını bildirdi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!