Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD Başkanı Joe Biden'ın halk desteği yüzde 38'e düştü

ABD Başkanı Joe Biden'ın halk desteği yüzde 38'e düştü

ABD'de yapılan bir ankette, Başkan Joe Biden'a olan halk desteğinin yüzde 38'e kadar düştüğü ortaya konuldu.

Dünya

23.01.2024, 18:05

ABD'de kanlı Kongre baskını ve koronavirüs salgınının gölgesinde gerçekleştirilen seçimle göreve başlayan Başkan Joe Biden'a olan destek her geçen gün azalıyor.

Quinnipiac Üniversitesinin 1-4 Ekim tarihinde 1326 yetişkin üzerinde yaptığı ankete katılan kişilerin yüzde 38'i Biden'ı desteklediğini ifade ederken, yüzde 53'ü ise Biden'ı desteklemediğini kaydetti.

Aynı üniversite tarafından geçtiğimiz ay yapılan ankette, katılımcıların yüzde 42'sinin Biden'ı desteklediği göz önüne alındığında, Biden'a halk desteğinin 4 puan gerilediği görüldü.

Dünya'nın 50 kilometre altında gizemli keşif: Manto'ya ulaşmaya çalıştılar tarihe ışık tuttular Dünya'nın 50 kilometre altında gizemli keşif: Manto'ya ulaşmaya çalıştılar tarihe... Haberi Görüntüle

'YÖNETMEK İÇİN YETERLİ DEĞİL' DİYENLER ÇOĞUNLUKTA

Bunun yanı sıra ankete katılan birçok kişi Biden'ın hükümet yönetmek için yeterli olmadığı yönünde görüşte bulundu.

Biden'ın yüzde 50'nin üzerinde olan halk desteği oranları özellikle ağustosta alınan Afganistan'dan çekilme kararının ardından düşüşe geçmişti. Biden'ın oranlarının düşüşünde, yeni tip koronavirüs salgını ve göçmenlik politikalarının da etkili olduğu belirtiliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading