Yandex Metrica

Sitede Ara

ABD Başkanı Biden geçici bütçe tasarısını onayladı

ABD Başkanı Biden geçici bütçe tasarısını onayladı

ABD Başkanı Joe Biden, federal hükümetin finansman yetersizliğinden dolayı faaliyetlerine ara vermesini önleyecek geçici bütçe tasarısına imza attı.

Dünya

23.01.2024, 18:24

Amerikan federal hükümetine 18 Şubat tarihine kadar finansman sağlayacak geçici bütçe tasarısı, ABD Temsilciler Meclisi ve Senato'da onaylanmasından sonra Başkan Biden'ın masasına geldi.

Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamada, söz konusu tasarının Biden tarafından imzalandığı bildirildi.

İran dini lideri Hamaney, Reisi için dua istedi: İran halkına 'yönetim' çağrısı İran dini lideri Hamaney, Reisi için dua istedi: İran halkına... Haberi Görüntüle

SÜRENİN DOLMASINA SAATLER KALA YENİ BÜTÇE YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

Böylece, ülkede 2021 mali yılının sona erdiği 30 Eylül tarihinde kabul edilen geçici bütçenin süresinin dolmasına saatler kala, yeni geçici bütçe yürürlüğe girmiş oldu.

Geçici bütçe tasarısının ABD yerel saatiyle cuma gece yarısından önce onaylanmasıyla, hükümetin kapanmasının önüne geçilmiş oldu.

Amerikan kanunlarına göre, Kongre, 1 Ekim tarihinde başlayıp 30 Eylül tarihinde sona eren mali yıl için kalıcı bütçeyi onaylayamazsa geçici bütçelerle aranın kapatılması gerekiyor.

Geçici bütçenin de onaylanamadığı dönemlerde, harcama yetkisini kaybeden federal kurumlar, geçici olarak faaliyetlerini durduruyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading