Yandex Metrica

ABD askerine tahliye sırasında verilen 2 aylık Afgan bebekten haber alınamıyor!

ABD askerine tahliye sırasında verilen 2 aylık Afgan bebekten haber alınamıyor!

Afganistan'da Taliban'ın kontrolü ele almasının ardından yapılan tahliye çalışmaları esnasında dikenli tellerin üzerinden ABD askerlerine verilen 2 aylık bir çocuk kayboldu.

Dünya

23.01.2024, 18:15

ABD büyükelçiliğinde 10 yıl boyunca güvenlik görevlisi olarak çalışan Mirza Ali, Taliban'ın kontrolü ele almasının ardından ülkeden ayrılmak için eşi ve 5 çocuğuyla Kabil havalimanına gitti. 19 Ağustos'ta yaşanan büyük kaosta, çocuğunun ezilmesinden korkan baba, 2 aylık Süheyl'i başkalarının da yaptığı gibi dikenli tellerin üzerinden ABD askerlerine teslim etti. 

Soykırıma ortak oldu yine yaranamadı: ABD'den Netanyahu'nun sözlerine tepki Soykırıma ortak oldu yine yaranamadı: ABD'den Netanyahu'nun sözlerine tepki Haberi Görüntüle

2 AYLIK SÜHEYL HİÇBİR YERDE BULUNAMADI 

Beş metre uzağındaki girişten geçerek bebeğine ulaşmayı planladığını söyleyen Ali, Taliban üyelerinin kalabalığı geri itmesi nedeniyle tahliye alanına girmelerinin yarım saat sürdüğünü söyledi. Ancak çitin diğer tarafına geçen aile 2 aylık Süheyl'i hiçbir yerde bulamadı. Havalimanında yetkililere durumu anlatan ve bebeğini soran Ali, ABD'li bir komutanın 'bebeklere bakacak kaynak olmadığını bunun için ayrılan özel alana' bakmasını söylemesinin ardından tarif edilen yere baktığını ancak orada da bulamadığını ifade etti.

Adım adım yeni savaşa! Katliamcılar hazırlıklarını tamamladı Adım adım yeni savaşa! Katliamcılar hazırlıklarını tamamladı Haberi Görüntüle

ABD'Lİ YETKİLİLER : 'ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR'

Havalimanında gördüğü herkesten bilgi almaya çalıştığını ancak 3 gün boyunca bebeğine ulaşamadığını aktaran Mirza Ali, eşi Suraya ve 17, 9, 6 ve 3 yaşındaki çocuklarıyla birlikte önce Katar'a ardından Almanya'ya daha sonra da ABD'ye ulaştı. ABD'de yeniden yerleştirme bekleyen aile henüz 2 aylık bebeklerine kavuşamadı. ABD'li yetkililer ise Süheyl'in bulunabilmesi için çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Aynı tarihlerde çitlerin üzerinden ABD'li askerlere uzatılırken görüntüleri yayınlanan kız çocuğu daha sonra ailesi ile buluşmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading