Yandex Metrica
Reklam Görseli

ABD acil durum ilan etti! Durdurulamıyor: Hastaların büyük çoğunluğu erkek

ABD acil durum ilan etti! Durdurulamıyor: Hastaların büyük çoğunluğu erkek

Koronavirüs sonrası maymun çiçeği vakaların artışı ABD'de acil durum ilan edilmesine neden oldu. Ülkede, maymun çiçeği virüsü vakaları 6 bin 600’ü aştı. Hastaların neredeyse tamamı erkeklerden oluşuyor.

Dünya

09.02.2024, 07:28

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ), 23 Temmuz’da maymun çiçeği virüsü nedeniyle Uluslararası Halk Sağlığı Acil Durumu (PHEIC) ilan etmesinin ardından ABD’de maymun çiçeği virüsü salgını nedeniyle halk sağlığı acil durumu ilan etti.

Filistin'den BM'ye çağrı: 'İsrail soykırımdan sonra hesap vermeyecekse ne zaman verecek?' Filistin'den BM'ye çağrı: 'İsrail soykırımdan sonra hesap vermeyecekse ne zaman... Haberi Görüntüle

AMERİKALILARA VİRÜSÜ CİDDİYE ALMALARI İSTENDİ 

ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanı Xavier Becerra yaptığı açıklamada, maymun çiçeği virüsü salgını nedeniyle ABD’de halk sağlığı acil durumu ilan edildiğini duyurarak, "Bu virüsle mücadelede bir sonraki seviyeye hazırız. Her Amerikalıyı maymun çiçeğini ciddiye almaya ve bu virüsle mücadele etmemize yardımcı olmak için sorumluluk almaya çağırıyoruz" dedi.

Mıknatısla 100 bin dolar buldu! Hazine avcılarının ganimeti yok artık dedirtti Mıknatısla 100 bin dolar buldu! Hazine avcılarının ganimeti yok artık... Haberi Görüntüle

AŞI DAĞITIMI HIZLANDIRILACAK

Acil durumun ilan edilmesi ile virüs ile mücadelede acil durum fonlarına erişim kolaylaşacak, sağlık kurumlarının vakalar ve aşılar hakkında daha fazla veri toplamasına izin verilecek ve aşı dağıtımı hızlandırılacak.

Ortadoğu'da adım adım yeni savaş! Netanyahu sınırdan tehdit etti Ortadoğu'da adım adım yeni savaş! Netanyahu sınırdan tehdit etti Haberi Görüntüle

HASTALARIN NEREDEYSE TAMAMI ERKEK

ABD'de maymun çiçeği vakaları 6 bin 600’ü aşarken, hastaların neredeyse tamamı erkeklerden oluşuyor. ABD’deki vakaların 4’te 1’i New York eyaletinde bulunurken, California ve Illinois, geçtiğimiz pazartesi günü maymun çiçeği nedeniyle acil durum ilan etmişti.

Son dakika: Karar sonrası Trump'tan ilk açıklama: Taraflı bir yargılama oldu Son dakika: Karar sonrası Trump'tan ilk açıklama: Taraflı bir yargılama... Haberi Görüntüle

MAMYMUN ÇİÇEĞİ VAKALARININ ORTALAMA YAŞI 35

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne (CDC) göre, bu yıl dünya çapında en az 26 bin 200 maymun çiçeği vakası tespit edildi. ABD’de maymun çiçeği tespit edilen vakaların ortalama yaşın 35 olduğu ifade edilerek, şu ana kadar ABD’de 5 çocukta virüsün tespit edildiği aktarıldı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading