Yandex Metrica

11 yıl sonra ilk resmi ziyaret! Bakan Çavuşoğlu Mısırlı mevkidaşı Şukri ile bir araya geldi

11 yıl sonra ilk resmi ziyaret! Bakan Çavuşoğlu Mısırlı mevkidaşı Şukri ile bir araya geldi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Mısırlı mevkidaşı Samih Şukri'nin davetiyle resmi ziyarette bulunmak için Mısır'a gitti. Bakan Çavuşoğlu, 11 yıl aradan sonra Türkiye’den Mısır’ı ziyaret eden ilk dışişleri bakanı oldu.

Dünya

23.01.2024, 20:35

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri, dayanışma ve taziyede bulunmak için 27 Şubat’ta Türkiye’ye gelmişti.

'Sus payı' davasında suçlu bulunan Donald Trump'tan sert tepki: 'Faşist bir devlette yaşıyoruz' 'Sus payı' davasında suçlu bulunan Donald Trump'tan sert tepki: 'Faşist... Haberi Görüntüle

BAKAN ÇAVUŞOĞLU MISIR'A GİTTİ

Bu gelişme sonrası 11 yıl sonra Mısır'a ilk resmi ziyaret Türkiye'den oldu. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Mısırlı mevkidaşı Samih Şukri'nin davetiyle resmi ziyarette bulunmak için Mısır'a gitti.

Kahire Havalimanı'na inen Bakan Çavuşoğlu'nu, Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı Ihab Nasr, Türkiye’nin Kahire Maslahatgüzarı Büyükelçi Salih Mutlu Şen ve diğer yetkililer karşıladı.

Kabus hortladı dünya alarma geçti! A(H5N2) kaynaklı ilk ölümcül vaka Kabus hortladı dünya alarma geçti! A(H5N2) kaynaklı ilk ölümcül vaka Haberi Görüntüle

TÜRKİYE-MISIR İLİŞKİLERİ ELE ALINACAK

İki bakanın görüşmesinde büyükelçiliklerin karşılıklı olarak yeniden açılmasının gündeme gelmesi bekleniyor. Toplantıda Türkiye-Mısır ikili ilişkilerinin tüm boyutlarıyla ele alınması ve bölgesel konularda görüşmeler yürütülmesi de öngörülüyor.

Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenlenmesi planlanıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading