Yandex Metrica

Sitede Ara

Yılın ilk karı için tarih verildi: 3 gün boyunca kar yağışı olacak

Yılın ilk karı için tarih verildi: 3 gün boyunca kar yağışı olacak

Yurt genelinde sıcak hava etkisini yitirirken soğuk havanın etkisine giriyor. Meteoroloji’nin hava durumu verilerine göre yılın ilk karının ne zaman yağacağına ilişkin tarih verildi. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten’e göre "Uludağ'da Perşembe akşamı kar yağışı bekleniyor. Geçen sene 23 Eylül'de ilk kar yağmıştı. Bu sene 22 Eylül'de düşecek. Perşembe, Cuma ve Cumartesi kar aralıklarla devam edecek. Gündüz sıcaklık sıfırın üzerinde olacağından kar cıvık olacak..." dedi.

Gündem

23.01.2024, 19:49

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava durumu verileri doğrultusunda sonu 30 dereceye kadar yükselen sıcaklıkların bu hafta sonu 15 derece birden düşecek.

Peki, hava sıcaklıkları düşerken soğuk hava ülke genelinde etkisini gösterecek.

Meteorolojik kaynaklar, yurt genelinde soğumanın çarşamba gününden itibaren yoğunlaşacağını belirtiyor.

22 Eylül Perşembe günü Uludağ'da kar beklendiğini ve yağışın 3 gün boyunca aralıklarla devam edeceğini kaydeden uzmanlar, düşüşe geçecek sıcaklıklarla beraber sonbahar değerlerine ulaşacağının altını çizdi.

Öte yandan hafta sonu 30 derecenin üzerine çıkan sıcaklıklar haftanın ilerleyen günlerinde yarı yarıya düşecek ve sağanak yağışlar etkili olacak.

İmamoğlu'ndan gazetecilerin tüm masraflarının İBB tarafından ödendiği Roma gezisi yorumu: 'Bir daha yapmayız' İmamoğlu'ndan gazetecilerin tüm masraflarının İBB tarafından ödendiği Roma gezisi yorumu:... Haberi Görüntüle

YILIN İLK KARI İÇİN TARİH VERİLDİ

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten paylaşımlarında Uludağ'a bu yıl karın ilk kez düşeceği tarihi verdi.Ökten, "Uludağ'da Perşembe akşamı kar yağışı bekleniyor. Geçen sene 23 Eylül'de ilk kar yağmıştı. Bu sene 22 Eylül'de düşecek. Perşembe, Cuma ve Cumartesi kar aralıklarla devam edecek. Gündüz sıcaklık sıfırın üzerinde olacağından kar cıvık olacak..." dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading