Yandex Metrica

Sitede Ara

SON SEÇİM ANKET SONUÇLARI: Muhalefet adeta dağıldı! Erdoğan'ın ve AK Parti'nin oyu arttı! Seçim tek turda bitiyor

SON SEÇİM ANKET SONUÇLARI: Muhalefet adeta dağıldı! Erdoğan'ın ve AK Parti'nin oyu arttı! Seçim tek turda bitiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen çarşamba günü sonuçlanan anket çalışmalarının sonuçlarını paylaştı. Manipülatif anketler ile ilgili de konuşan Şen, muhalefetin de Erdoğan'ın kazanacağı gerçeğinin farkında olduğunu söyledi.

Gündem

23.01.2024, 20:35

Türkiye 14 Mayıs 2023 tarihine kilitlendi. Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı Altılı Masa ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aday gösterdi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen ise katıldığı canlı yayında bu hafta yapılan son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı.

Şen "Bitirdiğimiz hafta itibariyle bir seçim olsaydı Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın oy oranı yüzde 53 olarak gözüküyor. AK Parti'nin oy seviyesi ise yüzde 41 civarında." dedi. 

Mustafa Şen'in açıklamaları şu şekilde; 

Normalde ayda 3-4 tane anket yaptırıyorduk. Ancak şu an bunu haftada 3-4 anket yaptırıyoruz. Profesyonellere yaptırıyoruz bu anketleri.

Kurban bayramında noter, bankalar ve AVM'ler açık mı? Kurban bayramında kargo firmaları açık olacak mı? Kurban bayramında noter, bankalar ve AVM'ler açık mı? Kurban bayramında... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN YÜZDE 53, AK PARTİ YÜZDE 41

Bitirdiğimiz hafta itibariyle bir seçim olsaydı Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın oy oranı yüzde 53 olarak gözüküyor. AK Parti'nin oy seviyesi ise yüzde 41 civarında.

Anız yangını ve örtü yangını nedir? Anız yangını ve örtü yangını nedir? Haberi Görüntüle

"ANKETLER DEĞERLENDİRME ARAÇLARIDIR"

Başka partilerin oy oranının söylemem şık olmaz. Anketler ölçme araçları değil değerlendirme araçlarıdır. O yüzden net konuşmamak gerekir. Ama şu an görünen anketler bu şekilde.

TYT zor muydu, kolay mıydı? 2024 TYT Türkçe, matematik, Fen soruları nasıldı? TYT zor muydu, kolay mıydı? 2024 TYT Türkçe, matematik, Fen... Haberi Görüntüle

"HAFTADA 3-4 ARAŞTIRMA YAPIYORUZ"

Bu sonuçları çarşamba günü aldım. Her günü birbirinin arkasına katarak anketler yaptırıyoruz. Haftada 3-4 araştırma yapıyoruz. Bunu daha önceden ayda bir olarak yapıyorduk. 10 gün içinde bu araştırmaları yapıyoruz.

Bakan Yerlikaya 'gereği yapıldı' diyerek duyurdu: Survivor yarışmacılarının çakarlı şovu cezasız kalmadı Bakan Yerlikaya 'gereği yapıldı' diyerek duyurdu: Survivor yarışmacılarının çakarlı şovu... Haberi Görüntüle

"2018 SONUÇLARINA YAKIN SONUÇLAR GÖRÜYORUZ"

2018 sonuçlarına yakın sonuçları görüyoruz. Muhalefetin o zamanki açıklamalarıyla bugün yaptıkları açıklamalarla aynı. Sayın Kılıçdaroğlu kaybedecek gibi duruyor şu an. Bunun siyasetle alakası yok bu bilimsel bir veridir.

Gamze Özçelik'in eşi Reshad Strik nereli, kaç yaşında, kim? Gamze Özçelik'in eşi Reshad Strik nereli, kaç yaşında, kim? Haberi Görüntüle

"İNSANLARI SOKAĞA DÖKMEK İSTİYORLAR"

Manipülatif anketler ile ilgili de konuşan Şen, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kazandığını muhalefet görüyor. 4 Mayıs gecesi insanları sokağa dökmek istiyorlar" dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading