Özgür Özel ile Temel Karamollaoğlu'nun sözleri gündemde: Gelen haberler diyor ki Kandil'de bir tane PKK'lı kalmadı

Bugün Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerimiz şehit olurken, 2 askerimiz de yaralandı. Türkiye'yi sarsan bu terör saldırısı sonrası muhalefetin PKK'yı koruyup önemsizleştirmeye yönelik açıklamaları tekrar gündeme geldi. CHP'li Özgür Özel ile Saadet Parti'li Temel Karamollaoğlu, Kandil'de PKK'lıların kalmadığını iddia ederek operasyonlara karşı çıkıyordu.

Gündem 24.05.2022, 19:29 25.05.2022, 01:25
Abone ol

Türkiye terörle mücadelesini sınır ötesi operasyonlarla sürdürüyor. Son olarak bugün Türkiye'yi derinden üzen terör saldırısı yaşandı. Pençe-Kilit Harekatı'nda teröristlerle çıkan çatışmada 5 Mehmetçik şehit oldu, 2 Mehmetçik de yaralandı.

AMAÇ TERÖRLE MÜCADELEYİ SEKTEYE UĞRATMAK

Şehit ateşi tüm yurdu sararken CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in Kandil"e yönelik operasyonları itibarsızlaştırmak ve kamuoyunda bölücü terör örgütü PKK tehdidinin olmadığı oluşturmaya yönelik sözleri akıllara geldi.

"HERKES BİLİYOR Kİ KANDİL'DE PKK UNSURU KALMAMIŞTIR"

Özel, "Herkes biliyor ki Kandil'de PKK unsurları kalmamıştır. Ama seçimden ümidi kalmayanlar Kandil'e gitmeyi, Kandil'e bayrak dikmeyi, PKK'nın boşalttığı Kandil'in dağlarını F-16'larla vurup bununla seçimde bir güç elde etmeyi düşünmektedirler" sözlerini sarf etmişti.

"GELEN HABERLER DİYOR Kİ KANDİL'DE BİR TANE BİLE PKK'LI KALMADI"

Kobani kalkışmasını yöneten HDP'li Selahattin Demirtaş'ın tahliyesini isteyen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da 2018'deki bir konuşmasında, "Hadi bakalım Kandil'e gidiyoruz. Gelen haberler diyor ki Kandil'de bir tane PKK'lı kalmadı. Siz şimdi boş dağları bombalıyorsunuz. Arkasında da oraya gidip buraları fethettik diyeceksiniz." diye konuşmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!