SON DAKİKA
Naci Görür gözyaşları içinde 18 ili uyardı: Kaderleri Maraş ve Hatay gibi olacak

Naci Görür gözyaşları içinde 18 ili uyardı: Kaderleri Maraş ve Hatay gibi olacak

18 il için deprem uyarısı yaparken gözyaşlarına hakim olamayan Prof. Dr. Naci Görür, "Bu illerin kaderi üzülerek söylüyorum, Maraş ve Hatay gibi olacak. Eskişehir, Denizli, Muğla, Erzincan, Kayseri, Tokat, Kahramanmaraş, Hatay, Kocaeli, Osmaniye, Bingöl, Konya, Erzurum, Aydın, Balıkesir, Burdur, Manisa, Hakkari." ifadelerini kullandı.

Gündem

23.01.2024, 21:48

Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli çifte felaketin üzerinden aylar geçmesine rağmen Türkiye, beşik gibi sallanmaya devam ederken dün merkez üssü Gemlik'te 5.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İstanbul başta olmak üzere birçok çevre ilde hissedildi. Gemlik sarsıntısından sonra gözler olası Marmara depremine çevrilmişken Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür'den dikkat çeken bir uyarı geldi.

Sevgililer günü buluşması cinayetle bitti! Önce öldürüp gömdü sonra kendini... Haberi Görüntüle

18 İLE AÇIK UYARI: KAYIPLAR ANORMAL OLUR

Kafa TV'de konuşan Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, deprem uyarılarına bir yenisini daha ekledi ve bu kez isim vererek 18 ili uyardı. Naci Görür, "Eskişehir, Denizli, Muğla, Erzincan, Kayseri, Tokat, Kahramanmaraş, Hatay, Kocaeli, Osmaniye, Bingöl, Konya, Erzurum, Aydın, Balıkesir, Burdur, Manisa, Hakkari... Fay hattı üzerinde yaşayan bu illerin kaderi, üzülerek söylüyorum kaderi Maraş, Hatay gibidir. Direkt fayın üzerinde yaşıyor bu iller. Bunların altındaki faylar oldukça güçlü. Ve her kentte 7 ve üzerinde deprem oluşturmaya kapasiteleri var." ifadelerini kullandı.

CHP ile DEM Parti'den kent uzlaşısı: Esenyurt'ta DEM'in istediği Ahmet... Haberi Görüntüle

''4-5 SAAT AĞLADIM''

Naci Görür deprem gecesi yaşadığı olayı anlatırken gözyaşlarına hakim olamadı. Naci Görür, felaket gecesini anlatırken şu ifadeleri kullandı; ''Depremin olduğu gün saat 6'ya doğru benim telefonum çaldı. Ben telefonumu genelde açık bırakırım. Çünkü uygunsuz saatte çaldıysa ya çocuklar ya da deprem olmuştur. Gazeteciler beni aramaz o saatte. Ben kalktım o saatte baktım beni Whatsapp'tan biri görüntülü arıyor. Bir hanım gördüm. Önce tam anlamadım. Loş bir ışıkta saç baş karışık. Tam görünmüyor da bir baktım yanında da bir kız çocuğu var, kızı... "Hocam bizi kurtar" diyor. Yani düşünün o sabah ben mübalasız 4 5 saat ağladım.

İstanbul'da aile faciası! Önce cinnet geçirdi sonra eşi ve 2... Haberi Görüntüle

''ŞİMDİ ERKENEK YOK''

Adana'da biz sizin uyarılarınız üzerine gittik komşularla konuştuk. Bir apartmandaki sıkıntılı durumu oradakilere izah ettik. O apartmadakiler bunu kabul etmemiş. Beni dinleyen kişi 'bizim halimiz vaktimiz yerindeydi, biz oradan ayrıldık' diyor. Şimdi size hayır diyenlerin hiçbiri yaşamıyor diyor. Erkenek'te bir grup bana video göndermiş. Hocam size saygılar sunarız. Siz çok uyardınız. Biz dinlemedik. Şimdi Erkenek yok.''

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading