Yandex Metrica

Muharrem İnce CHP'ye yüklendi: 'FETÖ'ye, PKK'ya mesafe koyamazsan dolar 100 lira olsun millet sana oy vermez'

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Tencere iktidarı yıkar, doğrudur ama güvenlik tencereyi yıkar. Sen FETÖ ile PKK ile böyle yavşak bir ilişki içinde olursan bu millet dolar 100 lira olsa yine sana oy vermez. FETÖ'ye mesafe koyamazsan, PKK'ya mesafe koyamazsan dolar 100 lira olsun millet sana oy vermez." dedi.

Gündem

09.05.2024, 01:58

Seçim çalışmalarını Mersin'de sürdüren Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Tarsus ilçesinde bulunan Eshab-ı Kehf mağarasını gezdi. Gezinin ardından ilçedeki bir restoranda basın mensuplarının sorularını cevaplayan İnce, 31 Mart seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı adaylık sürecine değinen İnce, "Bak yapma yüzde 60'la kazanıyoruz, çekil. Sokağa çıkamazsın dediklerini, kendisinin de lanet olsun çekildim" dediğini hatırlatarak "60 puan yok ortada ama şimdi sokağa çıkamıyorlar. Sokağa çıktı mı protesto ediyorlar ama Muharrem İnce Türkiye'nin her yerinde rahatlıkla geziyor. Seçim gecesi 'neredeydin' diye soranlar bugün bana 'Sen haklıymışsın, geç anladık' diyorlar. Tekrar söylüyorum. İnşallah beni bir kez daha geç anlamazlar." dedi.

18 Mayıs bugün İstanbul'da hangi yollar kapalı, saat kaçta açılacak? Bugün yollar neden kapalı? 18 Mayıs bugün İstanbul'da hangi yollar kapalı, saat kaçta açılacak?... Haberi Görüntüle

"CHP'NİN SİSTEMİ ÇÖKMÜŞ"

2018'deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin soruya da cevap veren İnce, seçim sonuçlarının kendisine verilemediğini belirterek şu ifadeleri kullandı: "Seçim gecesi, soruyorum 'Sonuçlar ne alemde, ikinci tura kalıyor mu? Bana veri veremiyorlar. Çünkü CHP'nin sistemi çökmüş. 'Satılık' diyorlar ya işte satılıklar orada. Gerçek satılıklar. Bazıları satılık, bazıları kiralık. Satılık olanlar yer değiştiriyor, kiralık olanların yeri değişebiliyor. Soruyorum 'sonuçlar ne alemde?' Sonuçlar olmayınca ben de ortaya çıkamıyorum. Hani o gece 'neredeydin?' diyorlar ya. Sonuçlar elimde olmadığı için çıkamıyorum. Şöyle bir konuşma yaptığımı düşünsenize 5-6 yıl öncesine geri dönün. CHP'nin önüne geliyorum, 'Değerli arkadaşlarım, değerli basın mensupları, CHP'nin sistemi çökmüş. Bana şu anda bilgi veremiyorlar' desem, bir milyon kişi o partiyi yakardı. Ben partimi korumak uğruna kendimi ateşe attım, yaktırmadım partiyi. Keşke yaktırsaydım. Bugünkü aklım olsa yaktırırım. Bugünkü aklım olsa hiç acımam. Giderim partinin önüne 'Değerli kardeşlerim, sistem çökmüş.' derim. Cam çerçeve kırarlar."

Yeraltından gelen gizemli ses depremin habercisi mi? Naci Görür'den merak edilen soruya yanıt Yeraltından gelen gizemli ses depremin habercisi mi? Naci Görür'den merak... Haberi Görüntüle

"FETÖ'YE, PKK'YA MESAFE KOYMAZSAN BU MİLLET SANA OY VERMEZ"

Muhalefetin ve özellikle CHP'nin ekomomik gidişattan oy toplamaya yönelik bir politika izlediğini fakat buna güvenmemesi gerektiğini ifade eden Muharrem İnce "Tencere iktidarı yıkar, doğrudur ama güvenlik tencereyi yıkar." dedi. İnce şöyle devam etti: "Sen FETÖ ile PKK ile böyle yavşak bir ilişki içinde olursan bu millet dolar 100 lira olsa yine sana oy vermez. FETÖ'ye mesafe koyamazsan, PKK'ya mesafe koyamazsan dolar 100 lira olsun millet sana oy vermez. Bu FETÖ'den uzak durun. Bu millet terörden korkar. Niye biliyor musunuz? Bin yıldır bu topraklarda Moğolları gördü, Bizans'ı gördü, Yunan, İngiliz, Fransız, İtalyan, Rus gördü. Onun için bu millet güvenliği, terörle mücadeleyi ekmeğin, etin önüne koyar. Ben bunları anlatmaya çalıştım."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading