banner2

İstanbul'u yine sağanak vurdu

Meteorolojinin kuvvetli yağış uyarısı yaptığı İstanbul'un üstünü kara bulutlar sardı. İstanbul'da aniden bastıran sağanak yağış vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Bayrampaşa'da 3 gün önceki yağışta su basan Maltepe alt geçidi yine suyla doldu

Gündem 18.06.2021, 12:38 18.06.2021, 17:58
Abone ol
İstanbul'u yine sağanak vurdu

İstanbul sağanak yağışa teslim oldu.

Bulutlu ve gök gürültülü havanın hakim olduğu kentin bazı bölgelerinde sağanak yağış hayatı felç etti. 

Şişli, Beyoğlu, Bayrampaşa, Beylikdüzü, Arnavutköy, Sultangazi, Zeytinburnu, Fatih civarında devam eden sağanaktan korunmaya çalışan vatandaşlar, dükkanlara, otobüs duraklarına ve binaların tentelerinin altına sığındı.

Taksim Meydanı'nda birçok kişi yağmura hazırlıksız yakalandı. Vatandaşlar duraklara ve iş yerlerine sığınarak yağmurdan korunmaya çalıştı.

Yağış nedeniyle bazı yollar ve caddelerde su birikintileri oluştu, trafikte seyir halindeki araçların sürücüleri de ilerlemekte zorluk çekti.

Yağışın şiddetli olduğu yerlerde bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Başakşehir'de istinat duvarı çöktü.

İSTANBUL ADLİYESİ'Nİ SU BASTI

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'nin en üst katındaki giderlerin patlamasıyla su alt kartlara indi. Alt katlarda biriken su, temizlik görevlilerince silinerek alındı.

YOLLARI SU BASTI

Eyüp'te, bazı yolları bu basması nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Esenler'deki 15 Temmuz Şehitleri Otogarı'nın önündeki yolda birikin su nedeniyle sürücüler ilerlemekte zorluk çekti.

Bayrampaşa'da 3 gün önceki yağışta su basan Maltepe alt geçidi yine suyla doldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri de yolu kapatarak, önlem aldı.

Yağış nedeniyle kentin bir çok noktasında trafik yoğunluğu yaşanıyor. İBB Trafik Yoğunluk Haritası'na göre kentti trafik yoğunluğu yüzde 74'e çıktı.

VALİLİKTEN SARI KODLU UYARI YAPILMIŞTI

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada da "İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi’nin son değerlendirmelerine göre; İstanbul’da bugün (18 Haziran) aralıklı ve yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor" denilmişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!