Yandex Metrica

Elon Musk'tan heyecanlandıran Vine anketi: Vine tekrar mı açılacak?

Elon Musk'tan heyecanlandıran Vine anketi: Vine tekrar mı açılacak?

Bir zamanların çok kullanılan sosyal medya platformu Vine için Elon Musk'tan heyecanlandıran bir anket geldi. Sahibi olduğu sosyal medya platformu X'den takipçilerine soru soran Musk, "Vine’ı geri getirelim mi?" anketi açtı. Peki Vine tekrar aktif bir platform olacak mı?

Gündem

18.04.2024, 10:27

Dünyanın en zenginleri arasında yer alan ve sosyal medya platformu X'in sahibi olan Elon Musk, geçtiğimiz dönemlere damgasını vuran kısa video uygulaması Vine'ı geri getirebilir.

Dışişleri Bakanlığından açıklama: 'Bahreyn Deklarasyonu’nda yer alan Filistin’le ilgili kararları memnuniyetle karşılıyoruz' Dışişleri Bakanlığından açıklama: 'Bahreyn Deklarasyonu’nda yer alan Filistin’le ilgili kararları... Haberi Görüntüle

ELON MUSK'UN VİNE ANKETİ

Sosyal medya hesabından bir anket açan Musk kapatılan uygulamayı yeniden canlandırması gerekip gerekmediğini takipçilerine sordu. Bu açıklama Vine severleri oldukça heyecanlandırdı. Peki Elon Musk Vine uygulamasını tekrar açılır mı?

ELON MUSK'IN VİNE PAYLAŞIMI.jpg

Tesla Model Y teslimleri gecikecek mi? Ucuz Tesla Model Y Türkiye sipariş teslimleri ne zaman başlayacak? Tesla Model Y teslimleri gecikecek mi? Ucuz Tesla Model Y... Haberi Görüntüle

VİNE TEKRAR AÇILACAK MI?

Musk, X kullanıcılarına, 2012 yılında Vine'ı satın alan şirketin "Vine'ı geri getirmesi gerekip gerekmediğini" sordu ve bir saatten kısa sürede 450.000'den fazla yanıt topladı.

Musk'un, Twitter için 44 milyar dolarlık satın alımını Ekim 2022'de tamamladıktan kısa bir süre sonra uygulamayı geri getirmeyi önerdiği bildirildi; kaynaklar, o sırada Axios'a , Twitter'ın uygulamayı canlandırmak için keşif görüşmeleri içinde olduğunu söyledi.

Musk'un hiçbir şekilde anketin sonucuna uyması gerekmese de, Twitter'ı devralmasından sonraki yakın geçmişi, kararını X kullanıcılarının yanıtlarına göre verebileceğini gösteriyor.

Musk'un X'in asıl sahibi olarak geçirdiği dönem tartışmalar ve politika değişiklikleriyle parçalandı, ancak anket sonuçlarıyla uyumlu kararlar alma geçmişi var.

Aralık 2022'de milyarder, şirketin CEO'luğu görevinden ayrılıp ayrılmayacağı konusunda Twitter'da kullanıcılara anket yaptı ve daha sonra ankete katılanların %57,5'inin istifasını desteklemesinin ardından istifa etti.

Aynı ay Musk, Twitter'ın, Musk'un konumunu paylaşarak Twitter'ın kişisel gizlilik politikasını ihlal ettiği iddiasıyla askıya alınan gazetecilerin hesaplarını geri yüklemesi gerekip gerekmediğini soran bir anket oluşturdu. Kullanıcıların neredeyse %59'u bu hesapların derhal eski durumuna getirilmesi gerektiğini söyledi ve günler sonra Musk hesapları geri getirdi .

Ankara'da trafik kazası geçirmişti: Sudan Cumhurbaşkanı'nın oğlu hayatını kaybetti Ankara'da trafik kazası geçirmişti: Sudan Cumhurbaşkanı'nın oğlu hayatını kaybetti Haberi Görüntüle

ELON MUSK VİNE'I SATIN MI ALDI?

Twitter, Vine'ı Ocak 2013'teki lansmanından aylar önce, 2012'de satın aldı; uygulama hızla öne çıkan bir sosyal medya sitesi haline gelerek Instagram, Snapchat gibi önde gelen sosyal medya platformlarına kafa tuttu.

Platform, kullanıcıların altı saniye veya daha kısa ultra kısa videoları paylaşmasına olanak sağlama konusunda uzmanlaştı. Ancak lansmanından dört yıldan az bir süre sonra Twitter, Vine'ı kapatacağını duyurdu ve şirket feshi için bir neden sunmasa da, bu bir dizi işten çıkarmanın ardından geldi ve o zamanki Twitter CEO'su Jack Dorsey'in bulmakta zorlandığı bir dönemde geldi.

SEDDK'dan duyuru! Trafik sigortasında haziran ayı azami prim artış oranı belli oldu! SEDDK'dan duyuru! Trafik sigortasında haziran ayı azami prim artış oranı... Haberi Görüntüle

ELON MUSK'UN SERVETİ NE KADAR?

Musk'ın net servetinin 185,5 milyar dolar olduğunu tahmin ediyoruz, bu da onu LVMH patronu Bernard Arnault ve değeri Musk'la haftalardır ters giden Amazon kurucusu Jeff Bezos'un ardından dünyanın en zengin üçüncü kişisi yapıyor .

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Loading