Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Rus medyasında manşetlere taşındı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri Rus medyasında manşetlere taşındı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kuruluna katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere gittiği ABD'nin New York şehrinde Amerikan PBS televizyonuna dış politikayla ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç'in NATO üyeliğinden Ukrayna'daki savaşa, Türkiye'nin AB üyeliğinden ABD'den satın alınacak F-16 savaş uçaklarına ve Yunanistan'a birçok soruya ayrıntılı bir şekilde cevap verirken Erdoğan'ın ülkeleriyle ilgili bir cümlesi Rus ve uluslararası medyada manşetlere taşındı.

Gündem

02.05.2024, 15:51

Amerikan PBS televizyonuna söyleyişide bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç'in NATO üyeliğinden Ukrayna'daki savaşa, Türkiye'nin AB üyeliğinden ABD'den satın alınacak F-16 savaş uçaklarına ve Yunanistan'a birçok soruya geniş bir şekilde cevap verdi. Ancak bir cümlesi Rus ve uluslararası medyada manşetlere taşındı. 

88 yaşında direksiyon başına geçti: 15 yaşındaki genci hayattan kopardı 88 yaşında direksiyon başına geçti: 15 yaşındaki genci hayattan kopardı Haberi Görüntüle

PBS TELEVİZYONUNA RÖPORTAJ VERDİ 

Her yıl Eylül ayında toplanan Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu için ABD'nin New York kentine giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün kürsüye çıkacak. BM Genel Kurulu'nda on üçüncü kez konuşacak Erdoğan, öncesinde Amerikan kamu yayıncısı PBS televizyonuna bir röportaj verdi.

Bankalar yarın açık mı? 20-21 Haziran bankalar açık mı, kapalı mı? Bankalar hangi gün açılacak? Bankalar yarın açık mı? 20-21 Haziran bankalar açık mı, kapalı... Haberi Görüntüle

ERDOĞAN'IN YANITI DÜNYA ÇAPINDA SES GETİRDİ 

"Putin'in sözünü tutacağına dair güveniyor musunuz?" sorusunu yanıt veren Erdoğan'ın Rusya ve Batı'yı karşılaştırması, beklendiği gibi dünya çapında yankı buldu. 

Cumhurbaşkanı, Amerikan televizyonunda şu ifadeleri kullandı:

"Benim güvenmemem için hiçbir sebep yok. Batı ne kadar güvenilirse Rusya da en az o kadar güvenilirdir. Bizi 50 yıldır Avrupa Birliği'nin kapısında bekletiyorlar. Şu anda Batı'ya ne kadar güveniyorsam Rusya'ya da o kadar güveniyorum."

İstanbul Üsküdar kurban satış ve kesim yerleri nereler 2024? İstanbul Üsküdar kurban satış ve kesim yerleri nereler 2024? Haberi Görüntüle

"RUSYA'YA BATI'DAN DAHA AZ GÜVENMEDİĞİNİ SÖYLEDİ"

Rus resmi medyasından bütün gazetelere Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cümleleri ilk sayfadan verildi. Resmi haber ajansı RIA 'Erdoğan Rusya'ya Batı'dan daha az güvenmediğini söyledi' başlığını seçti.Russia Today televizyonu 'Erdoğan Rusya ve Putin'e Batı'dan daha az güvenmediğini söyledi' başlığıyla okurlarının karşısına çıktı. Türk liderin Moskova'ya güvenmemek için bir nedeni olmadığını dile getirdiğini aktaran Russia Today, Erdoğan'ın ayrıca Rus mevkidaşı Vladimir Putin'le Soçi'de gerçekleşen buluşmayı 'verimli' olarak nitelediğini öne çıkardı.

Çarşamba satılan hissenin parası ne zaman hesaba geçer? Cuma günü para yatar mı? Çarşamba satılan hissenin parası ne zaman hesaba geçer? Cuma günü... Haberi Görüntüle

"ERDOĞAN,RUSYA VE BATI'YA DENK GÜVEN HAKKINDA KONUŞTU"

İzvestiya gazetesi, 'Erdoğan, Rusya ve Batı'ya denk güven hakkında konuştu' başlıklı haberinde sunucunun Putin'in tahıl anlaşmasını bir avantaj olarak kullandığı yorumuna da Türk liderin katılmadığını aktardı. Gazete ayrıca Erdoğan'ın günün erken saatlerinde Ankara'nın Washington'la ilişkilerinden zaman zaman beliren engellere rağmen memnun olduğunu söylediğini belirtti. 

FETÖ'nün hain planı ortaya çıktı! Biden'a bel bağlamışlar FETÖ'nün hain planı ortaya çıktı! Biden'a bel bağlamışlar Haberi Görüntüle

ERDOĞAN'IN RÖPORTAJI ÜÇ AYRI HABER OLARAK VERİLDİ 

Röportajı üç ayrı haberle sayfasına taşıyan Kommersant gazetesi, 'Rusya'ya Batı'ya güvendiğim kadar güveniyorum', 'İsveç'in NATO'ya katılmak için çabası yeterli değil' ve 'Erdoğan Ukrayna'daki askeri çatışmanın uzun süreceğine inanıyor' başlıklarını attı.

Muğla bayram namazı saat kaçta 2024? Muğla bayram namazı saat kaçta 2024? Haberi Görüntüle

"BATI'YA NE KADAR GÜVENİYORSAM RUSYA'YA O KADAR GÜVENİYORUM"

Rus ordusunun resmi televizyonu Zvezda ise, 'Erdoğan, Ukrayna'daki savaşın bitiş zamanlaması hakkında konuştu' başlığını tercih etti. Zvezda, Erdoğan'ın Rus mevkidaşı Putin'in çatışmanın bitmesinden yana olduğunu söylediğini ekledi. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli El Arabiya, 'Erdoğan: Batı'ya ne kadar güveniyorsam Rusya'ya da o kadar güveniyorum, Ukrayna savaşı uzun sürecek' başlıklı haberinde röportajdan birçok cümleyi alıntıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'da bayram mesajı: Barış diliyorum! Cumhurbaşkanı Erdoğan'da bayram mesajı: Barış diliyorum! Haberi Görüntüle

"YUNANİSTANLA DOSTLUĞUMUZ ONLARIN SANDIĞI GİBİ DEĞİL"

CNN Yunanistan televizyon kanalı ise, "Erdoğan: Yunanistan'la dostuz-Menendez ve F-16'lara dair ne söyledi?' başlığıyla röportajdaki ilgili bölümü öne çıkardı. Habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan Türkiye ve Yunanistan on yıllara dayanan bir dostluk ilişkisiyle birbirine bağlı ve söz konusu dostluk ilişkisi ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Bob Menendez'in ortaya koyduğu gibi değil:"Bob Menendez Türkiye'yi iyi tanımıyor, öyle görünüyor ki Tayyip Erdoğan'ı da tanımıyor. Yunanistan'la on yıllardır dostuz. Menendez'in Türkiye'ye düşmanca bir yaklaşım sergilediği görülüyor ve bizi kendi seçtiği belirli tartışma alanına çekmeye çalışıyor. Ancak bunun bir parçası olmayacağız. Yunanistan'la dostluğumuz onların sandığı gibi değil."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading