banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmenimize eli kalkanın her şeyini darmadağın ederiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öğretmenler Günü münasebetiyle 81 ilden gelen öğretmenlerle Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu'nda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı açıklamada ''Öğretmenimize eli kalkanın biz her şeyini darmadağın ederiz. Ülkemize yönelik terör tehdidi tamamen sona erene kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi.

Gündem 24.11.2022, 14:46 24.11.2022, 15:52
Abone ol

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğretmenler Günü münasebetiyle 81 ilden gelen öğretmenlerle Cumhurbaşkanlığı Beştepe Sergi Salonu'nda yemekte bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

24 Kasım Öğretmenler Günü'nün tüm öğretmenlerimize, ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Sizlerin nezdinde ülkemizdeki tüm öğretmenlerimize şahsım, eşim ve milletim adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu vesileyle İstiklal Caddesi'ndeki kalleş saldırıda şehit olan Arzu Özsoy ile Karkamış'ta şehit edilen Ayşenur Alkan başta olmak üzere teröre kurban verdiğimiz tüm öğretmenlerimizi rahmetle yad ediyorum, mekanları cennet olsun inşallah. Rabbim şehitlerimizin mekanlarını cennet, makamlarını ali eylesin. Vatanına ve milletine hayırlı nesiller yetiştirmek uğruna canlarını feda eden öğretmenlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkmayı görev addediyorum. Bizim varlık sebebimiz öğretmenlerimizdir. Biz, öğretmenlerimizle var olduk, bugünlere geldik. Eğer Cumhurbaşkanı olduysak bunun tohumlamasını yapan öğretmenlerimizdir. Biz onlarla buralara tırmandık. Durup dururken olmadı.

''DÖKÜLEN HER DAMLA KANIN HESABINI MİSLİYLE SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ''

Sergiledikleri fedakarlıklarla, 192 kahraman öğretmenimizin hiçbirinin unutulmasına izin vermeyeceğiz. Gönül dünyamızı, akıl dünyamızı aydınlatanların başında öğretmenlerimiz geliyor. Öğretmen bir kuyumcu titizliğinde öğrencisinin içindeki cevheri işyleyen bir gönül işçisidir. Tecrübesi ile çocuklarımızı geleceğe hazırlayan bir rol modeldir. Bir hocama öğrencisinin mektubundaki giriş cümlesi çok önemliydi. "Varlık sebebim, muhterem hocam". İşte burası çok önemli. Bugün hatıra ormanı içerisinde açılışı yapılan şehitler anıtı ve abidesini öğretmenlerimize şükran borcumuzun mütevazı bir ifadesi olarak görüyorum. Aynı şekilde öğretmenlerimizin canına kasteden alçaklara, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sormaya devam edeceğiz.

''ÖĞRETMENİMİZE KALKAN ELİ DARMADAĞIN EDERİZ''

Sınırlarımız içinde ve dışında bu mücadelemizi kesintisiz sürdüreceğiz. Terör yuvalarını darmadağın ediyoruz. Maalesef Parlamento'da bundan rahatsız olan ne idüğü belirsiz tipler var. Nerede bir terörist varsa bu milletin güvenlik teşkilatı orada olacak. Gabar'da da olacağız Cudi'de de olcağız, Tendürek'te de olacağız. Öğretmenimize eli kalkanı darmadağın ederiz. Öğretmenlerimizin canına kasteden alçaklara, döktükleri her damla kanın hesabını misliyle sormaya devam edeceğiz. Evlatlarımızı 780 bin kilometrekarenin hiçbir karışında terörün olmadığı, terör tehdidinin bulunmadığı bir Türkiye'de yaşatmakta kararlıyız. Rabbim kahraman güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun diyorum. Yine bu anlamlı günde, bu gün münasebetiyle uzun yıllar ülkemize aşkla hizmet etmiş emekli öğretmenlerimize de sağlıklı, bereketli ömürler diliyorum.

''EĞİTİME AYRILAN BÜTÇEYİ 651 MİLYAR OLARAK BELİRLEDİK''

Türkiye büyüdükçe bunu öğretmenlerimize yansıtmayı bir görev verdik. Ülkemizin 81 iline anaokuluyla, ortaokuluyla, lisesiye üniversitesiyle pek çok eğitim yuvası kazandırdık. Kalabalık sınıf sayısını ortadan kaldırdık. Her yıl olduğu gibi bu yılda bütçede aslan payını eğitime ayırdık. Yüksek öğretim dahil eğitime ayrılan bütçeyi 400 milyar liraya çıkardık. Önümüzdeki dönem için bu rakamı 651 milyar lira olarak belirledik.

''ÖĞRETMENLERİMİZ BU KİRLİ OYUNA GELMEDİ''

Öğretmenlik meslek kanununu da ortaya çıkardık. Kanun yürürlüğe girer girmez, birileri öğretmenlerimizi kışkırtmaya başladı. Yalan bilgilerle devletimizle öğretmenlerimizin arasına fitne sokmaya çalıştılar. Ama öğretmenlerimiz bu kirli oyuna gelmedi. Devletimizin kendilerine sundukları tarihi fırsata sahip çıkan öğretmenlerimiz siyaset simsarlarına da gerekli cevabı vermiştir. Kariyerlerine ve geleceklerine sahip çıkan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Uzman öğretmenlik sınavına başvuran 432 bin öğretmenimizin 422 bini başarılı oldu. 69 bin öğretmenimiz başöğretmen oldu. Gerek kışkırtmalara pirim vermedikleri gerekse gösterdikleri başarı dolayısıyla öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Değerli misafirler inşallah önümüzdeki dönemi Türkiye Yüzyılı yapacağız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!