banner2

Batı medyasının iki yüzlülüğü bitmiyor!

Seçimlerin birinci turu öncesi Erdoğan karşıtı yapılan haberler sonrası sandıkta büyük bir farkla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önde olduğunu gören BBC Erdoğan'dan övgü dolu sözlerle bahsetti. Yapılan karşıt haberlerin tamamını çevirerek yayınlayan BBC Türkçe'nin bu haberleri almaması ise ikiyüzlülük olarak nitelendirildi.

Gündem 27.05.2023, 11:15 27.05.2023, 12:50
Abone ol
Batı medyasının iki yüzlülüğü bitmiyor!

14 Mayıs günü yapılan seçimler öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşıtı söylemlerini sürüdren Batı medyası, seçimde bekledikleri karşılığı bulamayınca söylemlerini değiştirdi. İngiltere merkezli BBC'de seçimin ilk turunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı yüksek oylar ile ilgili övgü dolu sözlerle bahsedildi.

BAŞARILARINDAN BAHSEDİLDİ

Türkiye yarın sandığa gideren 13. Cumhurbaşkanını seçecek. 14 Mayıs günü yapılan seçimlerin öncesinde Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşıt söylemlerini sürdüren Batı medyası ikinci turda taraf değiştirdi. Yayınlanan haberlede muhalefetin sık sık değişen söylemlerine vurgu yapılırken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başarılarından bahsedildi.

ERDOĞAN ZAFERE YAKIN

İngiltere merkezli BBC'nin Türkiye karşıtı yaptığı her haberi kısa sürede Türkçe'ye çevirerek paylaşan BBC Türkçe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın zafere yakın olduğunun belirtildiği bir haberi yayına almadı. Yine BBC tarafdından yayınlanan ve Erdoğan'ın dünya liderleri ile olan iletşiminin altının çizildiği bir haberi de yayınlamadı. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!