banner2

Bakan Varank duyurdu: Pazartesi günü İlk Togg'u Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teslim ediyoruz, ikinci aracı da...

Son dakika haberleri...Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılan açıklamada, '' Togg'da ilk siparişi veren Sayın Cumhurbaşkanımıza pazartesi günü aracını teslim edeceğiz. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın Aliyev'den randevu aldık. İkinci aracı da Sayın Aliyev'e teslim etmeyi planlıyoruz.'' dedi.

Gündem 31.03.2023, 11:25 31.03.2023, 12:49
Abone ol

Son dakika haberleri...Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg'da çekiliş süreci sona erdi. İlk Togg'lar sahiplerine teslim edilecek. Togg'un ilk siparişini veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a akıllı cihazı Pazartesi günü teslim edilecek. Haberi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank duyurdu.

İLK TOGG REİS-İ CUMHUR'A

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından yapılan açıklamada, '' Togg'da ilk siparişi veren Sayın Cumhurbaşkanımıza pazartesi günü aracını teslim edeceğiz. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın Aliyev'den randevu aldık. İkinci aracı da Sayın Aliyev'e teslim etmeyi planlıyoruz.'' dedi. 

ERDOĞAN'IN TERCİHİ 'ANADOLU KIRMIZISI' 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOGG Gemlik Kampüsü'nün açılış törenindeki konuşmasında Togg'un ilk siparişini vermişti. Erdoğan konuşmasında "Tabii alacağımız otomobilin rengine refikam Emine Hanım ile istişare edeceğiz, kararı ondan sonra vereceğiz" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "Ülkemizin cennet köşesinden renkler, Togg'a ayrı bir güzellik katmış. Her biri birbirinden güzel ancak gönlümüz al bayrağımızın da timsali Anadolu kırmızısından yana oldu. Hayırlı olsun." paylaşımında bulunmuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!