Yandex Metrica

Sitede Ara

Bakan Kirişçi çiftçiye müjdeyi verdi! Yeni sistem geliyor

Bakan Kirişçi çiftçiye müjdeyi verdi! Yeni sistem geliyor

Son dakika haberleri... Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci "Bu yılın sonunda biz Tarım Cepte diye bir uygulamayı hayata geçirmek istiyoruz." ifadesini kullandı.

Gündem

23.01.2024, 19:54

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci çiftçiye yönelik yeni bir uygulamanın duyurusunu yaptı.

Kirişçi, "Bu yılın sonunda biz Tarım Cepte diye bir uygulamayı hayata geçirmek istiyoruz. Bu yılın sonunda inşallah onu da hayata geçirdiğimizde çiftçilerimize şunu söyleyeceğiz. Tarım il ve ilçe müdürlüklerimize gidiniz. Ama oraya gittiğinizde size sadece çay ikram etsinler. Herhangi bir iş için gitmiş olmayın." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Çerkes Sürgünü" paylaşımı: Rahmetle yad ediyorum Haberi Görüntüle

ÇİFTÇİ 8 BİNİN ÜZERİNDE İŞLEMİ E-DEVLET'TEN YAPIYOR

Canlı yayında açıklamalarda bulunan Bakan Kirişci, Çiftçi Kayıt Sistemi'ne 8 binin üzerinde işlemin e-Devlet'ten yapıldığını belirtti.

Ukrayna'dan barış görüşmeleri çağrısı: 'Bölgenin lideri Türkiye rol almalı' Ukrayna'dan barış görüşmeleri çağrısı: 'Bölgenin lideri Türkiye rol almalı' Haberi Görüntüle

TEKNOLOJİ BÜYÜK BİR KOLAYLIK SAĞLIYOR

Bakan Kirişci, "Dijitalleşme denildiğinde aklımıza teknoloji geliyor doğal olarak. Dijitalleşme aynı zamanda elinizde sağlıklı veri setlerinin oluşması anlamına da geliyor. Teknoloji de var işin içinde. Şöyle düşünelim siz tarlada çalışıyorsunuz veya ahırda, ağılda, kümesinizde hayvanlarınızla meşgulsünüz ama Tarım Bakanlığının bu ÇKS adını verdiğimiz Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kaydolmak için evinizden, tarlanızdan, ahırınızdan çıkıp yola düşüyorsunuz. Gidiyorsunuz muhtardan imza alıyorsunuz, ziraat odalarından belge alıyorsunuz, geliyorsunuz il ilçe müdürlüklerimize onlara bu belgeleri sunuyorsunuz. Zaman kıymetli. Ortada teknoloji var, bu teknoloji platformunun adı e-Devlet.

İki hava olayına dikkat! Meteoroloji bu illeri tek tek uyardı İki hava olayına dikkat! Meteoroloji bu illeri tek tek uyardı Haberi Görüntüle

5 FAALİYETİMİZİ E-DEVLET'E TAŞIDIK

Tarım ve Orman Bakanlığı olarak biz de 5 faaliyetimizi e-Devlet'e taşıdık. Şu anda üreticimiz evinden hatta traktörünün üzerinde çalışırken telefonundan e-Devlet'e girip kaydını gerçekleştirebiliyor. Aradan geçen bu 6 günlük sürede yaklaşık 104 bin başvuru var, giriş var. Bir o kadar da ÇKS belgesi dediğimiz belgeler var. Bu belgeleri almak için o klasik yöntemi düşünsek bütün risklerden kurtuluyor. Burada belki işaret etmemiz gereken husus var. Ziraat odalarımız var. Ziraat odalarımızla ilgili üreticilerimizin odaya kayıt olmalarının önünde herhangi bir engel oluşturmuyoruz. Zaten bir anayasal zorunluluk. Dolayısıyla bu teknolojiden, ÇKS'den üreticilerimizi biz istedik ki yararlandıralım. Büyük bir teveccüh oldu. Bu bir başlangıç, dijitalleşme adına başlangıç." dedi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading