SON DAKİKA
Yüzde 80'i alıcı değil! Otomobil pazarında dikkat çeken düşüş!

Yüzde 80'i alıcı değil! Otomobil pazarında dikkat çeken düşüş!

İkinci el otomobil piyasasındaki durgunluk devam ederken Gaziantep'te pazar günleri açılan ikinci el oto pazarında yaşanan yoğunluk dikkat çekerken otomobil satıcıları kalabalıkla ilgili olarak 'yapay' dedi.     

Ekonomi

20.02.2024, 21:59

İkinci el otomobil fiyatlarına getirilen düzenlemelerle geçtiğimiz yıl sonlarına doğru düşüş eğilimi gösteren ikinci el oto fiyatları, yeni yıl ile birlikte tekrardan tırmanış eğilimi gösterdi. Gaziantep'te pazar günleri açılan ikinci el oto pazarında yaşanan yoğunluk göze çarparken yoğunluğun aldatıcı olduğunu ifade eden alıcı ve satıcılar ise, "Bakan çok ama alan az" dedi.

15 ŞUBAT A101 market aktüel ürün kataloğu yayınlandı! A101 marketlerde... Haberi Görüntüle

"MÜŞTERİ ÇOK AMA ALAN YOK"

Gaziantep'te otogar civarındaki ikinci el oto pazarına araç almak için geldiğini belirten Ahmet Yaşar isimli vatandaş, "Piyasa biraz durgun. Bakan çok, müşteri çok ama alan yok. Fiyatlar yüksek. Satıcılar satamıyor, alıcılar alamıyor" dedi.

Akaryakıt fiyatlarına Gabar indirimi kapıda! Erdoğan'dan talimatı verdi: Fiyatlar son... Haberi Görüntüle

"YÜZDE 80'İ SADECE BAKMAK İÇİN BURDA"

Muhammet Deniz isimli vatandaş ise satıcı olduğunu ve pazara gelen kalabalığın yüzde 80'inin sadece bakmak için dolaştığını belirterek, "Ben de bir satıcıyım. Piyasa baya bir durgun. İkinci el oto pazarında yoğun bir kalabalık var ama bu kalabalığın yüzde 80'i alıcı değil. Araçlara ve piyasaya bakmaya geliyor vatandaşlar. Alıcı sayısı çok az" ifadelerini kullandı. 

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı! Cevdet Yılmaz'dan deprem bölgesine yönelik dikkat... Haberi Görüntüle

"FİYATLARDA HİÇ DÜŞME YOK"

İkinci el oto fiyatlarının tekrar yükselmeye başladığını iddia eden Tevfik Yüksek isimli vatandaş ise "Piyasa çok pahalı şuanda, yani fiyatlarda hiç düşme yok. Hatta daha beter yükselme var. 320 bin kilometredeki bir araca 440 bin lira istiyorlar. Bu durumda biz nasıl araç alalım" diye konuştu.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading