SON DAKİKA
Son dakika: Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve ikramiye açıklaması

Son dakika: Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve ikramiye açıklaması

Son dakika haberleri... Çalışan emeklilere 5 bin lira ikramiyenin ne zaman ödeneceğine ilişkin konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ''Meclis'te kabul edilir edilmez çalışmalara başlayacağız. Emeklilerimize en kısa sürede inşallah ulaştıracağız" dedi.

Ekonomi

23.01.2024, 21:46

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Vietnam heyeti ile yapılan görüşmenin ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlarken çalışan emeklilere verilecek 5 bin liranın yanı sıra asgari ücretle ilgili önemli mesajlar verdi.

Yaprak kıpırdamıyor! Bakan çok alan yok! İkinci el otomobil piyasasında... Haberi Görüntüle

''BÜTÜN EMEKLİLERİMİZ 5 BİN LİRA İKRAMİYEYİ ALMIŞ OLACAK''

''Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun görüşmeleri aralık ayında başlayacak.'' diyen Bakan Işıkhan, ''Sosyal diyaloğu ve taraflar arasındaki maksimum faydayı gözeterek verimli bir görüşme gerçekleştireceğimize inanıyorum. Meclis’te kabul edilir edilmez çalışmalara başlayacağız. Emeklilerimize en kısa sürede inşallah ulaştıracağız. Daha önce kapsam dışı kalan yaklaşık 4 milyon 689 bin emeklimiz vardı. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla bütün emeklilerimiz 5 bin lira ikramiyeyi almış olacak.'' ifadelerini kullandı. 

3600 4800 5500 Prim hesapları değişiyor! SSK başlangıcı 1997-2010-2022 arası... Haberi Görüntüle

''CUMHURBAŞKANIMIZIN HİÇBİR SÖZÜ HAVADA KALMAYACAK''

Ev kadınlarına emeklilik hakkıyla ilgili düşüncelerini de belirten Bakan Işıkhan, ''Çalışmayan kadınlara yönelik bir çalışma, Orta Vadeli Planda ele alacağımız konular arasında. Sayın Cumhurbaşkanımızın hiç bir sözü sözü havada kalmayacak, mutlaka yerine getireceğiz.'' değerlendirmesinde bulundu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading