Yandex Metrica

Sitede Ara

'Made in Türkiye' ibaresine iş dünyasından destek! 'Türkiye artık ismiyle tanınmalı'

'Made in Türkiye' ibaresine iş dünyasından destek! 'Türkiye artık ismiyle tanınmalı'

İhraç ürünlerinde, her türlü faaliyet ve yazışmalarda marka olarak 'Made in Turkey' ibaresi yerine 'Made in Türkiye' kullanılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı genelgesine iş dünyasından geniş destek geldi.

Ekonomi

23.01.2024, 18:24

İş dünyasının temsilcileri zaten bir süredir 'Made in Türkiye' ibaresini kullandıklarını ifade ederken, genelge ile Türkiye markasının daha da güçlendirilmesi için çalışma yapılması gerektiğini söylediler.

Ev alamayan bunu alıyor! Maliyeti ise oldukça ucuz Ev alamayan bunu alıyor! Maliyeti ise oldukça ucuz Haberi Görüntüle

ÜLKENİN EN BÜYÜK MARKASI TÜRKİYE

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, ülkenin en büyük markasının Türkiye olduğunu ifade ederken, "Türkiye artık ismiyle tanınmalı. Türk iş dünyası ve Türk ürünleri tüm dünyada tanınacak bir marka gücüne ulaşmıştır." dedi. 

Amerikalı bankadan doları olanları kızdıracak kur tahmini: Türkler dolarlarını hızlıca bozdurmaya koşacak Amerikalı bankadan doları olanları kızdıracak kur tahmini: Türkler dolarlarını hızlıca... Haberi Görüntüle

TURKEY KELİMESİ YANLIŞ ANLAŞILMALARA SEBEP OLUYORDU 

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, alınan karardan mutlu olduğunu, Turkey kelimesinin yanlış anlaşılmalara sebep olabildiğini vurgularken, "Umarız resmiyet kazanan bu kararla Türkiye ihracatta çok daha güzel bir yere konumlanır ve gerçek değerimizi buluruz" diye konuştu.

Ne gram, çeyrek en çok o kazandıracak: Yatırım yapmak isteyenler kapış kapış alıyor Ne gram, çeyrek en çok o kazandıracak: Yatırım yapmak isteyenler... Haberi Görüntüle

TÜRKİYE MARKASININ OLUŞMASINA KATKI SAĞLAR 

Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi de kararın doğru olduğunu ifade etti. Firmaların zaten bir süredir Türkiye markasını kullandıklarını belirten Büyüksimitçi,  "Türkiye markasının oluşmasına katkı sağlayacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading