SON DAKİKA
İslam Memiş 'hükümetin çalışması var' diyerek ikinci el araç aracaklara ve daire arayanlara müjdeyi verdi: O tarihi bekleyin

İslam Memiş 'hükümetin çalışması var' diyerek ikinci el araç aracaklara ve daire arayanlara müjdeyi verdi: O tarihi bekleyin

Altın ve Piyasalar uzmanı İslam Memiş, ikinci el araç satışlarına ve yastık altında altın tutanlara yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Ekonomi

17.02.2024, 00:39

Ev ve araba alımına yönelik kredi faizlerinde ya da ÖTV oranlarında bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceği sorusunu cevaplayan Memiş, “Konut ve araba fiyatlarında köpük ve fırsatçılık var. İnsanlar bu köpüğün aşağı çekilmesi için fırsat bekliyor. Ekonomide yeni sistem ve diğer kampanyalarla beraber konut ve araba fiyatlarında yüzde 11’lik bir gerileme olsa da bu yeterli değil. Sahada güçlü bir çalışma gerekiyor. 

Gram altın çakıldı: İslam Memiş "çabuk konuş" diyerek uyardı: Altın... Haberi Görüntüle

'ŞUBAT AYINDA GERİ ÇEKİLME BEKLİYORUM'

Sayın Bakan, maliyeyi sahaya indirmeyin, mesajını zaten verdi. Şubat ayında hem mevsimsel nedenler hem de dövizdeki düşüş nedeniyle bu alanlarda bir geri çekilme bekliyorum” dedi. Hem ev hem de araç fiyatlarında yüzde 20 civarında bir köpük olduğunu belirten Memiş, “Enflasyon ve kur artışının haricinde bir fiyat fazlalığından bahsediyorum. Şubat ayında yeni bir düzenleme gelecek. Yurt dışından ithal edilen arabalar da dahil yeni bir denetim mekanizması ve yeniden vergilendirme sistemiyle bu yüzde 20’lik köpük alınacak” dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading