Yandex Metrica

Sitede Ara

Buna ekonomik darbe derler! Zincir marketlerin yeni oyunu: Ayçiçek yağını stok yaptılar

Buna ekonomik darbe derler! Zincir marketlerin yeni oyunu: Ayçiçek yağını stok yaptılar

Ukrayna'daki savaş nedeniyle sıvı yağ fiyatlarının artacağını düşünen bazı vatandaşlar, toptancılarda kuyruklar oluşturdu. İstanbul’da birçok zincir markette saatler içinde 5 litrelik ayçiçeği yağları tükendi. Öte yandan bazı zincir marketlerin yağları stok yaptığı görüldü.

Ekonomi

26.03.2024, 22:32

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş sebebiyle yağa zam olacağı söylentileri sonrası bazı vatandaşlar, yağ almak için toptancılarda ve zincir marketlerde kuyruğa girdi. Vatandaş talebini gören zincir marketler, yağları depolara kaldırıp stok yaptı.

Tüm akaryakıt istasyonları birleşti: Benzin ve motorinde bu gece tek fiyat uygulanacak! Tüm akaryakıt istasyonları birleşti: Benzin ve motorinde bu gece tek... Haberi Görüntüle

ZABITA GECE YARISI BASKIN DÜZENLEDİ

Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi zabıta ekipleri, ayçiçek yağı fiyatlarına zam yapılacağı spekülasyonları üzerine ürünleri raflardan kaldırıp depolarda saklayan marketlere yönelik gece baskını düzenledi.

Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu'nun talimatıyla ilçe genelinde anlık baskınlar yapan zabıta ekipleri, depolarda stoklanmış ürünlerle karşılaştı.

Çil çil altını olanlar bir bir zengin olacak! Tarihi zirveye hazır olun! Çil çil altını olanlar bir bir zengin olacak! Tarihi zirveye... Haberi Görüntüle

RAFLARDAKİ YAĞLARI DEPOLARA KALDIRMIŞLAR

Marketlerin raflarında yer almayan yağların depolarda olduğu görüldü.

İş yerlerini tek tek inceleyip didik didik arama yapan ekipler, stoklanan ürünlere el koydu ve yasal süreç başlattı.

Vatandaşları ekonomik olarak mağdur edip piyasada da huzursuzluğa neden olan stokçular ve fırsatçılar için yasal işlem başlatıldığını belirten Başkan Beyoğlu, "Vatandaşların hakkını ve hukukunu gözetmek üzere böyle bir çalışma başlattık. Bu konudaki duruşumuz nettir ve vatandaşlarımızı korumaktan yanadır. Stokçuluk ve fırsatçılık hem suçtur, hem de gayri ahlakidir. Denetimlerimiz gece gündüz demeden devam edecektir" dedi.

Ensonhaber'de yer alan habere göre yağa zam gelecek endişesi ile zincir marketlere ve toptancılara akın eden bazı vatandaşlar, izdihama da yol açtı.

Kulislerden sızdı! Asgari ücret 21 bin TL'yi geçebilir Kulislerden sızdı! Asgari ücret 21 bin TL'yi geçebilir Haberi Görüntüle

STOKÇULUĞA KARŞI HAREKETE GEÇİLDİ

Yağ fiyatlarına zam yapılacağı iddiasıyla stokçuluk yapılmasının önüne geçmek için zincir marketlere yönelik denetimler de artırıldı.

Ticaret Bakanlığı'ndan emlakçılar için yeni karar: O şart kaldırıldı! Ticaret Bakanlığı'ndan emlakçılar için yeni karar: O şart kaldırıldı! Haberi Görüntüle

DEVLETE EKONOMİK OPERASYON MU ÇEKİLİYOR?

Türkiye'de ayçiçek yağı stoğu olmasına rağmen yalan haber ve stokçuluk girişimleriyle vatandaşı galeyana getirmeye çalışanların oyunu kısa süre içerisinde ifşa oldu. Rafta 130 TL olan ürünün kasada 190 TL'ye satılması dikkatlerden kaçmadı.

Bakan Şimşek'ten ikramiye müjdesi: O kişiler anında ödüllendirilecek Bakan Şimşek'ten ikramiye müjdesi: O kişiler anında ödüllendirilecek Haberi Görüntüle

METİN KÜLÜNK: SOKAĞI HAREKETLENDİRMENİN ALTYAPISI OLUŞTURULUYOR

Söz konusu stokçuluk oyununa Twitter'dan tepki gösteren Metin Külünk, "Stokçuluk, fırsatçılık yaparak sokağı hareketlendirmenin alt yapısını oluşturmaya hizmet eden, ülkemize, milletimize ve CB’mız ERDOĞAN’a operasyon çeken bu zincir marketlerin sorumluları hakkında yüzlerce şikayet dilekçesi ile UYAP üzerinden başvuracak hukukçular vardır  değil mi?" ifadesini kullandı.

Elinizde Türk Lirası varsa dikkat: Gram altın için alım tarihi yaklaşıyor Elinizde Türk Lirası varsa dikkat: Gram altın için alım tarihi... Haberi Görüntüle

 VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ

Yalan haberlerle halkı sokağa dökme girişimlerine vatandaş da sessiz kalmadı. Sosyal medya hesaplarından tepkilerini dile getiren vatandaş zincir marketleri kınadı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading