Yandex Metrica

Türk SİHA'ları Avrupa semalarında! Bir ülke daha 'Bayraktar' dedi

Türk SİHA'ları Avrupa semalarında! Bir ülke daha 'Bayraktar' dedi

Bayraktar TB2 SİHA'lar Arnavutluk ordusunun envanterine girdi. Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Bayraktar, "Bayraktar TB2'ler bugün Arnavutluk semalarında ilk uçuşlarını başarıyla gerçekleştirdi. Bayraktar TB2 SİHA'larımızın bu stratejik noktada görev alması, Arnavutluk'un ve kardeş Balkan coğrafyasının güvenliğine katkımızın önemli bir göstergesi" ifadelerini kullandı.

Dünya

21.03.2024, 09:43

Adalar Denizi'nde Yunan hedeflerini karış karış izleyen Türk SİHA'ları bir bölgede daha komşuyu tedirgin edecek. Yunanistan'ın kuzey komşusu Arnavutluk, bir süredir beklediği Bayraktar TB2 SİHA'ları teslim aldı. Arnavutluk Savunma Bakanı Niko Peleshi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bayraktar TB2 SİHA'ların ülkeye ulaştığını duyurdu.

Peleshi, "Bu gelişme, Arnavutluk'un savunma yeteneklerini artırmakla kalmıyor, aynı zamanda ülkenin ulusal güvenliğini garanti altına alma ve en yüksek savunma standartlarını karşılama konusundaki kararlılığının kanıtı olarak hizmet ediyor." dedi.

Yaşanan bu gelişmenin ardından Bayraktar TB2 SİHA'lar Arnavutluk ordusunun envanterine girdi. Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar'dan konuya ilişkin açıklama geldi.

Türkiye'nin Venezuela ile olan yatırım anlaşması büyüyor: Maduro'dan onay çıktı Türkiye'nin Venezuela ile olan yatırım anlaşması büyüyor: Maduro'dan onay çıktı Haberi Görüntüle

TARİHİ BİR GÜN

Bayraktar TB2 SİHA'ların Arnavutluk ordusunun envanterine girdiğini belirten Bayraktar,  konuya ilişkin sosyal medya hesabındaki paylaşımında, bugünün tarihi bir gün olduğunu, Arnavutluk'taki ilk NATO Taktik Hava Üssü'nün açıldığını aktardı.

Filipinlerin mistik adası: Siquijor! Büyücülük, şeytan çıkarma, doğaüstü tedavileri ile ünlü Filipinlerin mistik adası: Siquijor! Büyücülük, şeytan çıkarma, doğaüstü tedavileri ile... Haberi Görüntüle

TB2 SİHA'LAR ARNAVUTLUK ENVANTERİNE GİRDİ

Kuçova Hava Üssü'nün açılışının, Balkanlar ve Avrupa'nın güvenliği için yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu vurgulayan Bayraktar, "Bu törenle birlikte Bayraktar TB2 SİHA'lar Arnavutluk ordusunun envanterine girdi. Böylece Arnavutluk ordusu envanterine ilk kez NATO standartlarında bir hava aracı katılmış oldu. Saygıdeğer Başbakan Edi Rama'nın vizyoner liderliği ve değerli Savunma Bakanı Niko Peleshi'nin güçlü işbirliği ile Bayraktar TB2'ler bugün Arnavutluk semalarında ilk uçuşlarını başarıyla gerçekleştirdi." ifadelerini kullandı.

Son dakika... ABD'den Reisi'yi taşıyan helikopterin düşmesine ilişkin açıklama: 'Yakından takip ediyoruz' Son dakika... ABD'den Reisi'yi taşıyan helikopterin düşmesine ilişkin açıklama: 'Yakından... Haberi Görüntüle

''COĞRAFFYANIN GÜVENLİĞİ İÇİN ÖNEMLİ''

Haluk Bayraktar, "Bayraktar TB2 SİHA'larımızın bu stratejik noktada görev alması, Arnavutluk'un ve kardeş Balkan coğrafyasının güvenliğine katkımızın önemli bir göstergesi. Baykar olarak yenilikçi teknolojileriyle, bölgesel ve küresel güvenliğe katkıda bulunmaya devam edeceğiz.'' dedi.

Öte yandan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ve Arnavutluk Savunma Bakanı Niko Peleshi de envantere giren Bayraktar TB2'lerin görüntülerini içeren videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Habere Tepki Ver

4

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Loading