Yandex Metrica

Türk Kızılay'ı Sengal'de kurban eti dağıttı

Türk Kızılay'ı Sengal'de kurban eti dağıttı

Türk Kızılayı, Afrika ülkelerinden Senegal'de Kurban eti dağıttı. Kızılay yetkilileri, Senegal'de kesimi yapılan 50 büyükbaş kurbanlığı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Dünya

27.01.2024, 10:36

Türk Kızılay, 2021 vekaletle kurban kesim faaliyetleri kapsamında Senegal'de 50 büyükbaş kurbanın kesimini ve dağıtımını tamamladı.

Vekaletle kurban kesim programına Türk Kızılay Genel Sekreteri Hüseyin Can, Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Umut Yalçın ve Türk Kızılay Senegal Delegasyonu Başkanı Abdullah Kaya katıldı.

Türk Kızılay Genel Sekreteri Can, Anadolu Ajansı (AA) muhabirine yaptığı açıklamada, Senegal'de 350 hisseden oluşan 50 büyükbaş kurbanın kesimini ve dağıtımını Dakar, Louga ve Kaolack bölgelerinde tamamladıklarını söyledi.

Can, kurbanların İslami usullere uygun ve hijyenik şartlarda kesilmesine çok dikkat ettiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Yerel kuruluşlar ile ihtiyaç sahiplerini özenle tespit ettik. Kaolack'ta 15, Louga'da 15, Dakar'da 20 kurban kestik. Dakar'ın Rufisque banliyösünün kuzeyinde, Sangalkam yerleşkesinde ve Ouakam engelliler merkezinde dağıtım gerçekleştirirken, diğer bölgelerde de ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için kapı kapı dolaştık. Senegallilere başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere genel başkanımız Kerem Kınık ve iyiliksever Türk halkının selam ve muhabbetlerini ilettik. Bağışçılarımızın kardeş ülke Senegal'de bize emanet ettikleri vekaletleri çok şükür başarıyla teslim ettik. Allah kabul etsin."

Türk Kızılay, 21 ülkede keseceği kurbanlarla 2 milyonu aşkın ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading