Yandex Metrica

Sitede Ara

Ölüme sürüklüyor! Fransa'da Macron ayaklanması! Rusya'ya karşı savaş delilik olur!

Ölüme sürüklüyor! Fransa'da Macron ayaklanması! Rusya'ya karşı savaş delilik olur!

Geçtiğimiz günlerde Macron'un Ukrayna'ya asker gönderebiliriz çıkışı Fransa'da infial yarattı. Fransız siyasetçiler Macron'a sert tepki göstererek, "Rusya'ya karşı savaş delilik olur" ifadesinde bulundu.

Dünya

07.04.2024, 00:39

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna'ya asker gönderme ihtimalini göz ardı etmedikleri belirtmişti. Söz konusu açıklama sonrası Fransa'da siyasiler ayaklanırken, Macron'a karşı sert tepkiler geldi. 

Büyük İskender dönemine ait gizemli hazine keşfedildi: İçinde yok yok Büyük İskender dönemine ait gizemli hazine keşfedildi: İçinde yok yok Haberi Görüntüle

MACRON'A SERT TEPKİ

Macron'un söylemlerine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi (RN) lideri Marine Le Pen, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasının "vahametinin" farkında olunmasını istedi.

Paylaşımın devamında ise Le Pen, "Emmanuel Macron savaş liderliğini oynuyor ama pervasızca bahsettiği şey çocuklarımızın hayatları." ifadelerini kullandı.

Doğada buharlaşan ilk koloni: Arkeologlar Roanoke gizemini çözmeye çok yakın: İşte yeni ipucu Doğada buharlaşan ilk koloni: Arkeologlar Roanoke gizemini çözmeye çok yakın:... Haberi Görüntüle

"RUSYA İLE SAVAŞ DELİLİK OLUR"

Öte yandan Macron'a bir başka eleştiri ise Solcu Boyun Eğmeyen Fransa Partisi (LFI) lideri Jean-Luc Melenchon'dan geldi. Melenchon sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Macron'un açıklamalarının ülkeyi savaşa sürükleyeceğini, Rusya'ya karşı savaşın "delilik" olacağını kaydetti.

Yunanistan'da Türk kimliği inkar ediliyor! Son örnek Eurovision Yunanistan'da Türk kimliği inkar ediliyor! Son örnek Eurovision Haberi Görüntüle

MACRON'UN TUTUMU SORUMSUZCA

Sosyal medya hesabından paylaşım yapmaya devam eden Melenchon, Fransa gibi nükleer güce sahip bir ülkenin büyük bir nükleer güç olan Rusya'ya karşı "saldırgan ve sözlü bir tırmandırma" hamlesi olarak değerlendirdiği açıklamanın "sorumsuz" bir hareket olduğunu belirtti. Ayrıca Melenchon, Ukrayna'da barışa ilişkin müzakerelerin yürütülmesi gerektiğini vurgulayarak "Savaşa hayır" mesajı verdi.

Savaş uçağı tuzağı: Modern tehditlere karşı panzehir Savaş uçağı tuzağı: Modern tehditlere karşı panzehir Haberi Görüntüle

"BU ÇOK CİDDİ BİR KARAR"

Macron'un açıklamalarına ilişkin bir başkan yorum ise Fransa Senatosu Başkanı Gerald Larcher'den geldi. Larcher, Ukrayna'ya asker gönderme ihtimaline ilişkin, "Bu nitelikte bir karar, Parlamentoya sunulmadan alınamayacak kadar ciddi bir karardır." dedi.

Tarihe soykırımcı olarak geçecek: O liderden Netayahu'ya sert sözler: Gazze ölürse, insanlık da ölür Tarihe soykırımcı olarak geçecek: O liderden Netayahu'ya sert sözler: Gazze... Haberi Görüntüle

"KONU PARLAMENTO TAŞINMALI"

Konuya ilişkin açıklama yapan solcu LFI milletvekilleri Ukrayna Savaşı'nın ve asker gönderme ihtimalinin Parlamento'da ele alınmasını istedi. Bu gelişmeler üzerine Elysee Sarayı yayımladığı bir açıklama ile, hükümetten Ukrayna ile 16 Şubat 2024'te imzalanan ikili güvenlik anlaşmasına ve Ukrayna'daki duruma ilişkin Parlamento'da açıklama yapmasını ve bu konuya ilişkin bir müzakere yürütmesini istedi.

Mısır, Güney Afrika'nın açtığı soykırım davasına müdahil olacak! Mısır, Güney Afrika'nın açtığı soykırım davasına müdahil olacak! Haberi Görüntüle

MACRON NE DEMİŞTİ?

Geçtiğimiz günlerde Fransa'nın başkenti Paris'te Ukrayna'ya destek konulu konferansın kapanışında konuşan Macron, Rusya'nın bu savaşı kazanmaması için ne gerekiyorsa yapacağız." ifadelerini kullanmıştı Ayrıca Macron 2 yılı aşkın süredir Rusya'ya karşı savaşan Ukrayna'ya asker gönderme konusunda Avrupa ülkeleri arasında fikir birliğinin olmadığını ancak "Ukrayna'ya asker göndermek ihtimal dışı değil." demişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading