Yandex Metrica

Ölüme sürüklüyor! Fransa'da Macron ayaklanması! Rusya'ya karşı savaş delilik olur!

Ölüme sürüklüyor! Fransa'da Macron ayaklanması! Rusya'ya karşı savaş delilik olur!

Geçtiğimiz günlerde Macron'un Ukrayna'ya asker gönderebiliriz çıkışı Fransa'da infial yarattı. Fransız siyasetçiler Macron'a sert tepki göstererek, "Rusya'ya karşı savaş delilik olur" ifadesinde bulundu.

Dünya

07.04.2024, 00:39

Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna'ya asker gönderme ihtimalini göz ardı etmedikleri belirtmişti. Söz konusu açıklama sonrası Fransa'da siyasiler ayaklanırken, Macron'a karşı sert tepkiler geldi. 

ABD'de Cumhuriyetçi validen akıl almaz Filistin alerjisi: Antisemitik olduğu gerekçesiyle karpuz dilimi satışını yasakladı ABD'de Cumhuriyetçi validen akıl almaz Filistin alerjisi: Antisemitik olduğu gerekçesiyle... Haberi Görüntüle

MACRON'A SERT TEPKİ

Macron'un söylemlerine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi (RN) lideri Marine Le Pen, Macron'un Ukrayna'ya asker gönderme açıklamasının "vahametinin" farkında olunmasını istedi.

Paylaşımın devamında ise Le Pen, "Emmanuel Macron savaş liderliğini oynuyor ama pervasızca bahsettiği şey çocuklarımızın hayatları." ifadelerini kullandı.

Çabad hahamından KKTC'de 9 kollu şamdan gösterisi: Yavru vatan parsel parsel Yahudilere satılıyor Çabad hahamından KKTC'de 9 kollu şamdan gösterisi: Yavru vatan parsel... Haberi Görüntüle

"RUSYA İLE SAVAŞ DELİLİK OLUR"

Öte yandan Macron'a bir başka eleştiri ise Solcu Boyun Eğmeyen Fransa Partisi (LFI) lideri Jean-Luc Melenchon'dan geldi. Melenchon sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Macron'un açıklamalarının ülkeyi savaşa sürükleyeceğini, Rusya'ya karşı savaşın "delilik" olacağını kaydetti.

Yüzüklerin Efendisi'nin Theoden'i Bernard Hill'den acı haber Yüzüklerin Efendisi'nin Theoden'i Bernard Hill'den acı haber Haberi Görüntüle

MACRON'UN TUTUMU SORUMSUZCA

Sosyal medya hesabından paylaşım yapmaya devam eden Melenchon, Fransa gibi nükleer güce sahip bir ülkenin büyük bir nükleer güç olan Rusya'ya karşı "saldırgan ve sözlü bir tırmandırma" hamlesi olarak değerlendirdiği açıklamanın "sorumsuz" bir hareket olduğunu belirtti. Ayrıca Melenchon, Ukrayna'da barışa ilişkin müzakerelerin yürütülmesi gerektiğini vurgulayarak "Savaşa hayır" mesajı verdi.

Nükleer doktrinini değiştirip atom bombası yapacak: Artık barış yok! Nükleer doktrinini değiştirip atom bombası yapacak: Artık barış yok! Haberi Görüntüle

"BU ÇOK CİDDİ BİR KARAR"

Macron'un açıklamalarına ilişkin bir başkan yorum ise Fransa Senatosu Başkanı Gerald Larcher'den geldi. Larcher, Ukrayna'ya asker gönderme ihtimaline ilişkin, "Bu nitelikte bir karar, Parlamentoya sunulmadan alınamayacak kadar ciddi bir karardır." dedi.

Şeytanın aklına gelmez: Hava savunma füzesini deniz robotundan ateşlediler Şeytanın aklına gelmez: Hava savunma füzesini deniz robotundan ateşlediler Haberi Görüntüle

"KONU PARLAMENTO TAŞINMALI"

Konuya ilişkin açıklama yapan solcu LFI milletvekilleri Ukrayna Savaşı'nın ve asker gönderme ihtimalinin Parlamento'da ele alınmasını istedi. Bu gelişmeler üzerine Elysee Sarayı yayımladığı bir açıklama ile, hükümetten Ukrayna ile 16 Şubat 2024'te imzalanan ikili güvenlik anlaşmasına ve Ukrayna'daki duruma ilişkin Parlamento'da açıklama yapmasını ve bu konuya ilişkin bir müzakere yürütmesini istedi.

ABD'de yeni anket: İsrail'e verilen destek giderek daha fazla rahatsız ediyor ABD'de yeni anket: İsrail'e verilen destek giderek daha fazla rahatsız... Haberi Görüntüle

MACRON NE DEMİŞTİ?

Geçtiğimiz günlerde Fransa'nın başkenti Paris'te Ukrayna'ya destek konulu konferansın kapanışında konuşan Macron, Rusya'nın bu savaşı kazanmaması için ne gerekiyorsa yapacağız." ifadelerini kullanmıştı Ayrıca Macron 2 yılı aşkın süredir Rusya'ya karşı savaşan Ukrayna'ya asker gönderme konusunda Avrupa ülkeleri arasında fikir birliğinin olmadığını ancak "Ukrayna'ya asker göndermek ihtimal dışı değil." demişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Loading