Yandex Metrica

Miçotakis'ten Türkiye ziyareti açıklaması: Hedef işbirliğini derinleştirmek

Miçotakis'ten Türkiye ziyareti açıklaması: Hedef işbirliğini derinleştirmek

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara'da gerçekleştirilecek görüşme konusunda yaptığı açıklamada, görüşmenin iki ülke arasında karşılıklı fayda sağlayan yakınlaşma sürecinin devamını sağlamak amacıyla gerçekleşeceğini belirtti.  

Dünya

13.05.2024, 16:50

Türkiye ziyareti öncesinde açıklamalarda bulunan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis,  hedefin iki ülke arasındaki işbirliklerinin arttırılması olduğunu söyledi. 

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Eleftheros Tipos gazetesine verdiği röportajda, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

İkili ilişkilerde birçok alanda işbirliğinin ilerlediğine işaret eden Miçotakis, yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek üzere Ankara'ya yapacağı ziyaretin amacının karşılıklı fayda sağlayan bu yakınlaşma sürecinin devamını sağlamak olduğunu aktardı.

Miçotakis, iki ülke arasındaki ticaret hacminin gelecek 5 yıl içerisinde iki katına çıkarılması, sağlık ve doğal afetlerle mücadele gibi alanlarda işbirliğinin derinleştirilmesi gibi hedeflerin olduğunu ifade etti.

Tarihi binaya kırmızı boya püskürttüler: İsrail'le işbirliği yapan Manchester Üniversitesi, eylemcilerin hedefi oldu Tarihi binaya kırmızı boya püskürttüler: İsrail'le işbirliği yapan Manchester Üniversitesi,... Haberi Görüntüle

YUNANİSTAN'DAN "POZİTİF GÜNDEM" VURGUSU

Yunanistan'ın Ekonomi Diplomasisinden Sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Kostas Frangoyannis de "in.gr" haber portalına verdiği röportajda, pozitif gündemin iki ülke arasındaki mesafenin katedilmesi için önemli bir araç olduğunu vurguladı.

Miçotakis'e yarınki Ankara ziyaretinde eşlik edecek olan Frangoyannis, pozitif gündem kapsamında yatırımlar, gümrük, turizm, spor, eğitim, teknoloji, inovasyon gibi farklı alanlarda işbirliği imkanlarının da değerlendirileceğini aktardı.

Frangoyannis, pozitif gündemle geliştirilen bu işbirliğinin ekonomik kalkınmaya da faydalı olacağını kaydetti.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Loading