Yandex Metrica

İsrailli vekilden Gazze itirafı: 'Tek bir Kassam tugayını bile yok edemedik'

İsrailli vekilden Gazze itirafı: 'Tek bir Kassam tugayını bile yok edemedik'

İsrailli milletvekili Amit Halevi, ordunun Gazze Şeridi'nde tek bir Kassam Tugayları ve İslami Cihad tugayını yok edemediğini söyledi. Halevi, Hamas'ın 24 tugayınında aktif olarak sahada olduğunu belirtti. 

Dünya

19.05.2024, 23:43

ABD ve Avrupa ülkelerinin desteğine rağmen Gazze Şeridi'nde Hamas ve İslami Cihad'dan oluşan direniş gruplarına karşı koyamayan İsrail ordusu sivilleri hedef alıyor. 

İsrailli milletvekili Amit Halevi, ülkesinin 7 Ekim'den bu yana saldırılarını sürdürdüğü Gazze Şeridi'nde Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının herhangi bir tugayını "yok edemediğini" belirterek, "tüm Hamas ve İslami Cihad tugaylarının aktif olduğunu" söyledi.

İsrail'in Kanal 14 televizyonuna konuşan Halevi, ülkesinin Gazze'ye saldırılardaki tutumunu eleştirdi.

Halevi, İsrail'in Gazze'ye 7 aydır saldırılarının sürdüğünü belirterek, "Philadelphia Koridoru'nu (Gazze ile Mısır arasındaki sınır) tutmadınız, (Gazze) Şeridi bölmediniz, yakıtı kontrol etmediniz, yardımları kontrol etmediniz, yardımları dağıtan siz değilsiniz. Dolayısıyla bölgenin kontrolü sizde değil." ifadelerini kullandı.

Hükümet emri ile yapıldı! Rusya'nın ardından Kazakistan Süleymancıların 100'e yakın yurduna kilit vuruldu! Hükümet emri ile yapıldı! Rusya'nın ardından Kazakistan Süleymancıların 100'e yakın... Haberi Görüntüle

"HAMAS NE İSTİYORSA YAPIYOR"

"Sonuç olarak Hamas ne istiyorsa yapıyor." diyen Halevi, Savunma Bakanı'nın "Kassam Tugaylarının çoğunun yok edildiğini" savunduğu açıklamasına cevaben, "Tek bir tugay bile, tek bir tugay bile (yok edilmedi)." dedi.

Halevi, açıklamalarını "tam bilgi ve sorumlulukla" yaptığını belirterek, "Hamas'ın tüm tugayları, 24 tugayın tamamı aktifler ve sahada mevcutlar, İslami Cihad'ın tugaylarından bahsetmiyorum bile." diye konuştu.

İsrail'in Gazze'deki saldırıları sırasında "geri çekildiğini" öne sürdüğü yerlerden bahseden Halevi, buralarda da "her şeyin kendini tekrar ettiğini" söyledi.

İsrail ordusu, Gazze'deki İzzeddin el-Kassam Tugaylarının "24 taburundan sadece Refah'ta dördünün kaldığını" öne sürmüştü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading